WYDARZENIA

Overwatch #15: Zaria – Poszukiwania – polska premiera komiksu Blizzarda

Już jutro, 27 września, Blizzard udostępni piętnasty zeszyt komiksu „Overwatch”, serii zgłębiającej uniwersum i pozwalającej lepiej poznać bohaterów tej kultowej już gry. „Poszukiwania” napisali Andre Robinson i Joelle Sellner, a zilustrowała Katarzyna Niemczyk. 

Jako pierwsi mamy przyjemność zaprezentować polską okładkę i pierwszą stronę tego zeszytu. Będzie on dostępny bezpłatnie pod tym linkiem

Zaria

Overwatch #15

Tytuł: „Poszukiwania”

Scenariusz: Andre Robinson i Joelle Sellner

Rysunek i kolory: Kate Niemczyk

 

Streszczenie:

Aleksandra Zarianowa nie wie, co ją czeka, kiedy zostaje wysłana przez Katię Wolskaję, aby wyeliminować nieuchwytną hakerkę o pseudonimie Sombra. Gdy poszukiwania spełzają na niczym, Aleksandra musi wbrew swojej woli połączyć siły z pewnym omnickim hakerem. Mimo spięć powoli przybliżają się do celu. W trakcie tej trudnej przeprawy do Zarii dociera, że będzie zmuszona zmienić swój światopogląd i przyznać, że nie wszystkie omniki są złe.

 

Biografie scenarzystów:

Andrew Robinson

W ostatnich 16 latach Andrew Robinson narysował lub był konsultantem przy około 30 animowanych serialach telewizyjnych. Współtworzył i nadzorował między innymi obie serie Kaijudo – Mistrzowie pojedynków. Pod koniec 2014 roku, zachęcony potencjałem fabularnym tytułów Blizzarda, dołączył do firmy na stanowisku starszego scenarzysty i od tamtej pory radośnie tworzy scenariusze do krótkometrażowych filmów oraz gier – a teraz również komiksów.

Joelle Sellner

Do wyróżniających się prac komiksowych Joelle zaliczają się powieści graficzne Saved by the Bell (na podstawie serialu telewizyjnego Byle do dzwonka) oraz Mer opublikowane przez Lion Forge. Sellner była również współautorką Womanthology wydawnictwa IDW oraz pisała scenariusze do seriali animowanych (Sonic Boom, Avengers: Potęga i moc), w tym internetowych (LEGO DC Superhero Girls, Fifi: Cat Therapist), oraz gier wideo (Supernova od Bandai Namco).

Biografia rysowniczki:

Kate Niemczyk

Kate Niemczyk to polska ilustratorka komiksów. Jej kariera w branży rozpoczęła się w 2016 roku od tytułu Mockingbird wydawnictwa Marvel, którego scenarzystką była Chelsea Cain, i za który obie twórczynie otrzymały nominację do nagrody Eisnera w kategorii „Najlepsza nowa seria”. Kate współtworzyła kilka innych serii, w tym okładki do 10. numeru Invincible Iron Man, numerów 1-4. Mass Effect: Discovery oraz 4. numeru Warhammer 40,000: Revelations, jak również grafiki wewnętrzne do 9. numeru Faith i kilku krótkich opowiadań. Przed rozpoczęciem przygody z komiksami Kate pracowała nad grami, reklamami i animacjami jako ilustratorka, artystka koncepcyjna i twórczyni scenopisów. Współpracowała również ze studiem animacji Division48 nad sekwencjami animowanymi do takich tytułów jak Might and Magic: Heroes VII oraz Wiedźmin III: Dziki Gon. Kate jest wielką fanką gier i słynie również z serii pasków komiksowych inspirowanych interaktywną rozrywką, które publikuje na swoim blogu w serwisie Tumblr.

Kategorie
WYDARZENIA

Dodaj komentarz