WYDARZENIA

Overwatch #14: Junkertown – Pustkowia – polska premiera komiksu Blizzarda

Już jutro, 6 września, Blizzard udostępni czternasty zeszyt komiksu „Overwatch”, serii zgłębiającej uniwersum i pozwalającej lepiej poznać bohaterów tej kultowej już gry. „Pustkowia” napisał Robert Brooks, a zilustrował Miki Montlló. 

Jako pierwsi mamy przyjemność zaprezentować polską okładkę i pierwszą stronę tego zeszytu. Będzie on dostępny bezpłatnie pod tym linkiem

 

Junkertown

Overwatch #14

Tytuł: „Pustkowia”

Scenariusz: Robert Brooks

Rysunek i kolory: Miki Montlló

 

Streszczenie:

Kryzys omniczny spustoszył australijski interior. Mako „Wieprzu” Rutledge doświadczył tego bardziej niż inni. Na własne oczy widział, jak region, który znał, zamienia się w post-apokaliptyczne pustkowia. Wszystko uległo zniszczeniu, napromieniowaniu lub zezłomowaniu. Zostało tylko Junkertown – dom dla wszelkiej maści wyrzutków, łupieżców, degeneratów i zabójców. Wieprzu nie obrócił tego dogorywającego miejsca w pył. Jeszcze nie, chociaż go kusiło…

Biografia scenarzysty:

Robert Brooks

Robert Brooks to starszy scenarzysta w dziale rozwoju kreatywnego Blizzard Entertainment. Tworzył materiały do wszystkich bestsellerowych marek firmy. Jest również współautorem wydanej niedawno ilustrowanej serii książek World of Warcraft Chronicle, która trafiła na listy bestsellerów New York Timesa i USA Today.

Biografia rysownika:

Miki Montlló

Miki Montlló jest rysownikiem. Urodził się w Barcelonie, mieszka w Irlandii. Przez ostatnie dwanaście lat pracował nad animacjami (Filmax, Cartoonsaloon, Laika) oraz komiksami. Obecnie tworzy ostatnie albumy z własnej sagi science-fiction Warship Jolly Roger, publikowanej przez wydawnictwa Dargaud i Magnetic Press.

Kategorie
WYDARZENIA

Dodaj komentarz