WYDARZENIA

Kolejne koncerty na Summer of Fish ‚n’ Chips

Na stronie bezpłatnej telewizji Arte po polsku, w ramach festiwalu Summer of Fish ‚n’ Chips, udostępniono kolejne koncerty!

W pożegnalnym tournée, legendarny hard-rockowy zespół Deep Purple pojawił się na scenie największego metalowego festiwalu we Francji.

Deep Purple – Festiwal Hellfest 2017 – OBEJRZYJ TUTAJ

Aż ciężko uwierzyć, że Blur są na scenie już od 1989 roku!  Na pewno znacie ich z kawałków takich jak „Song 2”, „Girls And Boys” czy „Chemical World”. To prawdziwy symbol britpopu lat 90-tych i główny rywal Oasis. Po długiej przerwie, w 2015 zespół powrócił z nową płytą „The Magic Whip”.

Blur – Sala Zénith w Paryżu – OBEJRZYJ TUTAJ

Uwolniony z gorsetu Oasis, Noel Gallagher eksperymentuje teraz z High Flying Birds. Zespół powstał w 2011 roku, dwa lata po tym jak Noel pożegnał się z legendarną grupą.  

Noel Gallagher – Zénith w Paryżu – OBEJRZYJ TUTAJ

To coś czego nie może przegapić żaden prawdziwy fan metalu – Wacken Open Air co roku wita tysiące nowych uczestników. W 2015 gościem specjalnym był Judas Priest, brytyjska grupa heavymetalowa i prawdziwa legenda tego gatunku.

Judas Priest – Festiwal Wacken 2015 – OBEJRZYJ TUTAJ

Public Image Ltd to zespół stworzony przez Johna Lyndona – legendarnego piosenkarza Sex Pistols. Ten świetny archiwalny koncert pozwoli Wam powrócić do ich najlepszych utworów takich jak Public Image, Chant czy Under The House.

Public Image Limited – Live at Rockpalast 1983 – OBEJRZYJ TUTAJ

Editors to brytyjski zespół z Birmingham, grający rock i indie rock. Na scenie są razem już od 2002 roku!

Editors – Festiwal Berlin Live – OBEJRZYJ TUTAJ

Actress zaskakuje na najnowszej EPce „X22RME” promującej jego najnowszy album „AZD”

Actress – Festiwal Nuits Sonores – OBEJRZYJ TUTAJ

Teenage Fanclub to wieczne dzieciaki z Bellshill w Szkocji, grające alternatywnego rocka, indie, jangle i power pop. Znamy ich między innymi z takich kawałków jak „Neil Jung”, „I’m In Love” czy „Belt”. 

Teenage Fanclub – NOS Primavera Sound – OBEJRZYJ TUTAJ

Zapomnijcie o wszystkim co do tej pory słyszeliście na temat Belle and Sebastian. Znany ze swych słodko-gorzkich folkowych ballad zespół postanowił kompletnie zmienić swój image. Niektórzy powitają tę transformację z otwartymi ramionami – Stuart Murdoch i jego grupa często byli krytykowani za mało odważny styl. Ich ostatni album z pewnością zamknie usta krytykom.

Belle and Sebastian – Route du Rock – OBEJRZYJ TUTAJ

Kate Tempest ma nam coś do powiedzenia – jej mocne i głębokie teksty na długo zapadają w pamięć słuchaczy. Tu każde zdanie ma znaczenie.

Kate Tempest – Maifeld Derby 2017  OBEJRZYJ TUTAJ

 Słynny angielski zespół indie pop prezentuje nam swój nowy album „I See You” (2017)! 

The xx – Halle Tony Garnier w Lyonie – OBEJRZYJ TUTAJ

W październiku 2016 roku Archive wydali swój dziesiąty już album, zatytułowany „The False Foundation”.  Ich muzyka to połączenie mix trip hopu, electro rocka i ambientu.

Archive – Art Rock – OBEJRZYJ TUTAJ

 

Kategorie
WYDARZENIA

Dodaj komentarz