WYDARZENIA

Festiwal Nie bój się marzyć w Multikinie

Disney zaprasza na Festiwal „Nie bój się marzyć” w Multikinie

Najsłynniejsze filmy z Księżniczkami Disneya powracają na wielki ekran podczas Festiwalu „Nie bój się marzyć”. Na specjalnych pokazach w kolejne sierpniowe weekendy sieć Multikino pokaże klasykę animacji i przeboje ostatnich lat:Meridę Waleczną, Aladyna, Małą syrenkę i Zaplątanych.

W sierpniowe weekendy we wszystkich kinach sieci Multikinonadarzy się wyjątkowa okazja, by na wielkim ekranie przypomnieć sobie (lub po raz pierwszy pokazać nowemu pokoleniu) jedne z najlepszych animacji Disneya i Pixara. Przedstawiamy cztery historie Księżniczek Disneya, które wciąż oczarowująi inspirują miliony widzów na całym świecie. Inspirują do tego, by jak Merida znaleźć w sobie odwagę albo by próbować nowych rzeczy, całkiem jak Dżasmina. By, jak Ariel, odkrywać nieznane i bez lęku rzucać się w wir przygód, jak Roszpunka.

 

Harmonogram Festiwalu:

Merida Waleczna (Brave) – pokazy 5 i 6 sierpnia o godz. 10:00 i 12:00

reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman
rok produkcji: 2012
Kraj produkcji:
USA
Czas trwania filmu:
96 min.

PixarAnimationStudios zabiera widzów ku zadziwiającej przygodzie do prastarej krainy pełnej tajemnic i tradycji w nagrodzonym Oscarem® filmie Merida Waleczna. Tytułowa bohaterka jestwprawną łuczniczką i upartą córka króla Fergusa oraz królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, którym hołduję para królewska. Gdy swoimi czynami Merida niechcący wywołuje chaos w królestwie, musi odkryć drzemiącą w niej odwagę, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

W polskiej wersji językowej: Dominika Kluźniak, Andrzej Grabowski, Dorota Segda

 

Aladyn (Aladdin) – pokazy 12 i 13 sierpnia o godz. 10:00 i 12:00

reżyseria: Ron Clements , John Musker

Rok produkcji: 1992
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 90 min.

Wzbij się do gwiazd na latającym dywanie. Czeka cię widowiskowa przygoda pełna śmiechu i niebezpieczeństw. W sercu tajemniczego miasta Agrabah uliczny złodziejaszek imieniem Aladyn i jego nieokiełznana małpka Abu próbują uniknąć kłopotów i pałacowej straży. Tymczasem błyskotliwa córka sułtana, księżniczka Dżasmina ma dość życia za murami pałacu. Pod osłoną nocy wymyka się na pobliski bazar. Losy tej dwójki splatają się, a życie Aladyna staje na głowie, gdy w Jaskini Cudów pociera magiczną lampę i ty samym wywołuje rozmiłowanego w zabawie, gadatliwego dżina. Ten obiecuje spełnić mu trzy życzenia. Rozpoczyna się niezwykła podróż, dzięki której Aladyn odkryję, kim jest naprawdę. Dowiedzie, że szlachetne serce znaczy więcej niż królewskie urodzenie.

W polskiej wersji językowej: Paweł Tucholski, Katarzyna Skrzynecka, Krzysztof Tyniec

 

Mała syrenka (The Little Mermaid) – pokazy 19 i 20 sierpnia o godz. 10:00 i 12:00

reżyseria: Ron Clements , John Musker

Rok produkcji: 1989
Kraj produkcji:
USA
Czas trwania filmu: 82 min.

Widowiskowa animacja, niebywale barwne postacie i dwa Oscary® (za najlepszą muzykę i najlepszą piosenkę „Na morza dnie”). Mała syrenka to jeden z najbardziej lubianych filmów Disneya. Ariel, kochająca zabawę i figle syrenka żyje w Atlantyce, podwodnym królestwie jej surowego ojca.  Jest oczarowana światem ludzi i wbrew zakazowi króla często wypływa na powierzchnię. Pewnego dnia podczas sztormu ratuje życie młodemu księciu. Zdecydowana, by stać się człowiekiem, zawiera układ z przebiegłą wiedźmą morską Urszulą. Ceną za ludzką postać jej jest piękny głos. Z pomocą przyjaciół: gadatliwego Florka i nadwornego kompozytora Sebastiana, Ariel musi zdobyć miłość księcia i ocalić królestwo swoje ojca – czeka ich szalony wyścig z czasem!

W polskiej wersji językowej: Beata Jankowska, Jacek Kopczyński, Emilian Kamiński, Stanisława Celińska

 

Zaplątani (Tangled) – pokazy 26 i 27 sierpnia o godz. 10:00 i 12:00

Reżyseria: Nathan Greno, Byron Howard

Rok produkcji: 2010
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 100 min

Zaplątani topełna znakomitych piosenek i wartkiej akcji wariacja Disneya na temat jednej z najpopularniejszych baśni wszech czasów! Najbardziej poszukiwany (a jednocześnie najbardziej czarujący) bandyta w całym królestwie, Flynn Rajtar, szuka schronienia w tajemniczej wieży, gdzie – ku swemu zdumieniu – spotyka Roszpunkę, bystrą nastolatkę obdarzoną niezwykłą mocą w postaci długich na dwadzieścia metrów, magicznych złotych włosów! Niebawem ten zaskakujący duet wyruszy w fantastyczną podróż obfitującą w nieoczekiwane wyzwania i komiczne perypetie…

W polskiej wersji językowej: Julia Kamińska, Kasia Popowska, Maciej Stuhr, Danuta Stenka

Bilety już w sprzedaży na www.multikino.pl

Kategorie
WYDARZENIA

Dodaj komentarz