WYDARZENIA

DKF Muranów Najgorsze Filmy Świata

https://www.facebook.com/events/1811346795783676/

27 kwietnia (czwartek) o 19:00 i o 21:00 zapraszamy do Kina Muranów na kolejne pokazy z cyklu DKF Muranów Najgorsze Filmy Świata. Obejrzymy „Potwora z przeklętego morza” w reżyserii Rogera Cormana z roku 1961 (czas 63 minuty).

——————————————————————————————

Niejaki Renzo Capetto trafił niespodziewanie na interes swojego życia. Po kubańskiej rewolucji, wielu z opozycjonistów pragnie przedostać się z wyspy na kontynent amerykański. Capetto nabywa niewielką łódź i wespół ze swoją piękną ukochaną transportuje nielegalnych imigrantów przez Zatokę meksykańską. Niestety wkrótce okazuje się, że nie dzielnych kubańskich żołnierze, powinien się obawiać Capetto. El Castro nie zagraża przemytnikom, ale Potwór z przeklętego morza!

Niskobudżetowa produkcja swoistego geniusza, papieża kina pop: Rogera Cormana. Corman po latach w swojej autobiografii „Jak zrobiłem sto filmów i nie straciłem ani centa”, tak opisał swój zachwyt nad stworzonym na potrzeby filmu potworem:

„Pokryliśmy go zieloną ceratą, żeby wyglądał na śliskiego. Wrzuciliśmy go do wody i wyglądał naprawę przepięknie! I muszę jedno powiedzieć z całą odpowiedzialnością: ten gumowy sukinsyn sprawiał się na planie wyśmienicie! Wierzę, że po wszystkim zasłużył na swoje miejsce w niebie potworów”

Kategorie
WYDARZENIA

Dodaj komentarz