WYDARZENIA

18. Letnia Akademia Filmowa Zwierzyniec

SŁOWO OD REKTORA

W tym roku Akademia wchodzi w wiek dojrzały. To dobry moment by obejrzeć się wstecz oraz dokonać bilansu sukcesów i porażek. A także zastanowić się nad jej przyszłością. Jako urodzinowy tort, chcemy zaproponować specjalny filmowy cykl 18 mieć lat to nie grzech. Znajdą się w nim filmy poświęcone problemom rówieśników LAF, przekraczających ten symboliczny próg dorosłości. Więcej…

Festiwal rozpocznie się 11. sierpnia i potrwa do 20 sierpnia. W tym czasie będzie można zobaczyć około 300 dzieł kina polskiego, europejskiego i światowego.  Na rozpoczęcie Letniej Akademii Filmowej zaprezentowany zostanie film Paryż na bosaka reż. Dominique Abel i Fiona Gordon (Belgia/Francja, 2016) – pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża.

PROGRAM

 

Tegoroczny program to następujące bloki tematyczne:Andrzej Wajda – nowe terytoria, Mia Hansen, Nie tylko Dolan, Jak hartował się terror, 18 lat mieć to nie grzech, Nowa Fala nad Alpami, Archeologia kina, Cinema Ukraina, Festiwalowe remanenty, Rekolekcje filmowe, W polskim obiektywie, MasterClass z Wojciechem Marczewskim, Kino nocne, Trzy Szkoły, Filmy na dobry początek i koniec, Klubowy karnet, Filmy w Sieci, Retro-LAF.

Program festiwalu do pobrania ze strony Letniej Akademii Filmowej.  Listę propozycji uzupełnią pokazy w kinie nocnym, koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne. Więcej…

 

Fundacja Legalna Kultura współpracy z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ogłasza kolejną edycję Konkursu na spot inspirujący do korzystania z legalnych źródeł kultury i przenoszenia do cyfrowej rzeczywistości zasad etycznych, które obowiązują w codziennych relacjach społecznych. Duchowym patronem tegorocznej edycji konkursu jest Zbyszek Cybulski. Odwołując się do postaci Zbyszka Cybulskiego i jego słów: Film to sztuka najbardziej popularna, bo dla milionów ludzi jest wciąż potrzebna jak chleb. 

Kategorie
WYDARZENIA

Dodaj komentarz