Pełnometrażowe FILMY ONLINE

THE LEGEND OF BOGGY CREEK

Zapomnijcie o „Paranormal Activity”. Zapomnijcie o „Blair Witch Project”. To właśnie „The Legend of Boggy Creek” było pierwszą „docudramą” opowiadającą podobno prawdziwą, potworną historię. Od lat 50. ubiegłego wieku pewną małą mieścinę w Arkansas prześladuje potwór przypominający mityczną „Wielką Stopę”. Ekipa realizująca „The Legend…” wyrusza jego śladami.

 

 

 

 

Na pomysł pseudodokumentu o pseudopotworze w 1972 roku wpadł sprzedawca reklam Charles B. Pierce. A ponieważ bardzo dobrze znał się na zdobywaniu pieniędzy udało mu się szybko uzyskać niezbędny budżet i rozpoczął kręcenie swojego pierwszego filmu. Wielu historyków kina zresztą uznaje go za pierwszego w historii niezależnego reżysera”, bowiem dzięki swoim talentom do znajdywania funduszy, sam produkował swoje filmy i dbał o ich dystrybucję (czego nigdy nie robił np. George A. Romero).

Oczywiście wiele można „The Legend…” zarzucić, ale jak na pierwszy film amatora ogląda się go zaskakująco dobrze. Prosty pomysł aby horror opowiedzieć jako „prawdziwą historię” okazał się strzałem w dziesiątkę. „The Legend…” było kinowym hitem i zarobiło przeszło 20 milionów dolarów. Doczekało się także kilku kontynuacji. Co ciekawe dość specyficznie numerowanych. Druga część bowiem to tak naprawdę trzecia… Ale pierwsza, pierwsza i tak jest najlepsza.

 

Kategorie
Pełnometrażowe FILMY ONLINE

Dodaj komentarz