Pełnometrażowe FILMY ONLINE

HORROR EXPRESS

Christopher Lee i Peter Cushing byli dla kina grozy równie ważnym duetem jak Flip i Flap dla komedii. Prywatnie najlepsi przyjaciele (do śmierci Cushinga, po której Lee powiedział, że tego dnia umarł również kawałek jego), na planie często zaciekli wrogowie (ten pierwszy choćby jako Drakula, drugi doktor Van Helsing). „Horror Express” to film w którym nie są wrogami. Więcej – wspólnie muszą pokonać tajemniczą istotę, która… No właśnie… Akcja tego hiszpańskiego horroru toczy się w transsyberyjskim ekspresie (bo to normalne, że Hiszpanów interesuje Rosja), w którym zaczynają się dziać rzeczy dziwne.

Wszystko wskazuje na to, że zamrożony małpolud przewożony przez Lee, nagle ożył… Ale czy jest to na pewno małpolud? Pewnie, że to staroć, pewnie że chwilami efekty budzą uśmiech politowania, ale mimo wszystko dla wdzięku Lee i Cushinga warto go obejrzeć. No i dla kapitalnych – celowo zabawnych – dialogów.
„- Potwor? Jaki potwór. Wypraszam sobie jesteśmy Brytyjczykami!” I jeszcze jedno – trudno nie odnieść wrażenia, że odrobinę z fabuły tego filmu po latach pożyczyli sobie twórcy serialu „Z archiwum X”…

{youtube}augijowItUU{/youtube}

Kategorie
Pełnometrażowe FILMY ONLINE

Dodaj komentarz