Marvel Comics
większe kawałki

Wolverine (???-2014)

Dnia 15 października 2014 r., w wyniku pozbawienia czynnika samoregenerującego i śmiertelnego pojedynku z nieznanym osobnikiem w wieku około 130 lat zmarł Wolverine – poinformowali Agencję Reutera najbliżsi z kręgów zmarłego. 

Był jednym z najbardziej zasłużonych członków grupy X-Men, a także m.in. Avengers, S.H.I.E.L.D. i X-Force, który wielokrotnie ratował świat przed dziesiątkami zagrożeń. Dorobił się też statusów renegata, poszukiwacza przygód, ofiary naukowych eksperymentów, żołnierza, samuraja, nauczyciela i superbohatera.

Logan urodził się w Kanadzie prawdopodobnie w latach 80. XIX w. jako James Howlett, syn bogatego plantatora. Jak się później okazało był jednym z pierwszych mutantów na świecie, posiadał czynnik samogojący, wyostrzone zmysły oraz kostne pazury wysuwane z przestrzeni międzypalcowych rąk. W wieku kilkunastu lat, w wyniku dramatycznych wydarzeń, uciekł z domu rodzinnego i od tej pory szwędał się po całym świecie. Czynnie brał udział w pierwszej jak i drugiej wojnie światowej, a także w wojnie w Wietnamie. W latach 60. podczas pobytu w Jukonie, został porwany i siłą wcielony do kanadyjskiego programu rządowego Weapon X. W wyniku eksperymentów jego układ kostny został zespolony z adamantium – najtwardszym metalem znanym w świecie Marvela. Wówczas wymazano mu również pamięć. W latach 70. wstąpił do kanadyjskiego odpowiednika Avengers, Alpha Fligt gdzie przyjął pseudonim Wolverine. W 1975 roku za sprawą Charlesa Xaviera został zwerbowany do X-Men, grupy mutantów której stał się filarem.

Na początku XXI w., podczas wydarzeń nazwanych Dniem M, Wolverine odzyskał wszystkie wspomnienia. Wówczas okazało się również, że posiada syna, Dakena, ze związku z żoną Itsu, która została zamordowana tuż po II wojnie światowej. Od tego czasu, wspomagając Avengers oraz X-Men, ścigał wszystkich odpowiedzialnych za śmierć bliskich i tych którzy kontrolowali jego poczynania przez praktycznie całe życie. Te poszukiwania doprowadziły go do ostatecznego kresu życiowej drogi.

Niech spoczywa w pokoju.

Kategorie
większe kawałki
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz