większe kawałki

Sequel „Łowcy androidów” coraz bliżej

O kontynuacji jednego z najwybitniejszych filmów science-fiction w historii kina mówiło się od wielu lat.  Premiera sequela „Łowcy androidów” ma odbyć się w przyszłym roku. Już od dłuższego czasu znamy nazwisko odpowiedzialnego za projekt reżysera, a także poznajemy coraz więcej szczegółów, na  temat  powiększającej się sukcesywnie obsady.

Denis Villeneuve – reżyseria

Denis Villeneuve

Tak, Ridley Scott nie wyreżyseruje drugiej części „Łowcy anroidów„, ale Denis Villeneuve, mistrz dusznej, przytłaczającej  atmosfery, może rzeczywiście okazać się najlepszym z wyborów,  „Sicario„, ostatni film kanadyjskiego reżysera zdobył mnóstwo przychylnych opinii, a u nas wylądował w zestawieniu najlepszych filmów zeszłego roku. A wcześniej były obrazy bardzo dobre („Pogorzelisko”, „Labirynt„), a jeśli nie, to przynajmniej intrygujące („Wróg„).

Harrison Ford

harrison-ford-in-blade-runner

Detektyw Rick Deckard to po kosmicznym awanturniku i brawurowym archeologu, trzecia z najbardziej słynnych ról legendy Hollywood. Fani czekają i zadają sobie pytanie, czy nurtująca ich od lat kwestia – czy Deckard jest człowiekiem, czy androidem – zostanie w sequelu ujawniona.  A sami twórcy z premedytacją wodzą ich za nos. Harrison Ford kiedyś oznajmił, że jego bohater jest człowiekiem, Ridley Scott z kolei temu zaprzeczył. Tylko czy naprawdę chcemy to wiedzieć?

Ryan Gosling

Ryan Gosling

Ulubieniec płci pięknej, idący od lat swą własną, ambitną drogą kariery. Jako, że fabuła kontynuacji „Łowcy Androidów” owiana jest tajemnicą, nie wiemy jeszcze jaką aktor zagra rolę, choć w przypadku tego akurat filmu przynajmniej można typować w przedziale fifty/fifty – człowiek lub android.

Robin Wright

robin-wright-house-of-cards-600x337

Robin Wright, po wynoszącej ją na szczyty popularności roli zimnej blondynki w „House of Cards„, jakoś tak sama z siebie bardziej kojarzy  się z postacią replikantki.

Dave Bautista

DAVE-BAUTISTA_TEASES_BLADE-RUNNER-2_ROLE_

A tego pana dosyć dobrze już znamy z występów w „Strażnikach Galaktyki” i „Spectre„. W zasadzie trudno wyrokować, na kogo bardziej pasuje. Człowiek czy android?

Ana de Armas

Ana de Armas

Ci, którzy oglądali „Kto tam?” dobrze wiedzą, że ta niewysoka i atrakcyjna kobieta w roli amoralnej Bel potrafiła przerazić rzekomą niewinnością. Czyli pewnie zagra człowieka.

Sylvia Hoeks

Sylvia Hoeks

Cóż, o tej Holenderce na razie niewiele wiadomo, a zatem aktorka ma przynajmniej szansę pozytywnie zaskoczyć widzów. Na kogo wygląda?

Carla Juri

carla_juri

Po Holenderce, czas na aktorkę ze Szwajcarii, znaną przede wszystkim z filmu pod obiecującym tytułem, „Wilgotne miejsca”. Czy na powyższym zdjęciu nie kojarzy się przypadkiem z Sean Young?

Mackenzie Davis

Mackenzie Davis

Mackenzie Davis znamy  z epizodycznej roli w „Marsjaninie”, a miłośnicy seriali mogą oglądać ją w „Halt and Catch Fire”. Na zdjęciu powyżej widzimy piękne oczy i blond włosy niczym u  Daryl Hannah, choć z kolei we „Freaks of Nature” aktorka bardziej przypomina Sean Young. Zresztą obie panie grały wiadomo kogo. Czyżby Mackenzie Davis też?

 

 

 

Kategorie
większe kawałki
Tomasz Miecznikowski

Filmoznawca z wykształcenia. Nałogowy pochłaniacz seriali. Kocha twórczość Stephena Kinga i wielbi geniusz Alana Moore’a. Pisał artykuły do „Nowej Fantastyki”, jego teksty i recenzje ukazują się na portalach fantastyka.pl i naekranie.pl. Wyróżniony przez użytkowników fantastyka.pl za najlepszy tekst publicystyczny 2013 roku. W 2014 roku dołączył do zespołu Dzikiej Bandy.

Dodaj komentarz