Warner Bros
większe kawałki

Powstanie prequel „Gorączki”

Wydawnictwo HarperCollins podpisało z reżyserem Michaelem Mannem umowę na trzy powieści. Jedną z nich będzie historia opowiadająca o młodzieńczych latach porucznika Vincenta Hanna i honorowego złodzieja Neila McCauleya, czyli prequel „Gorączki”

Ostatnie lata nie były dla Manna łaskawe. Produkowany przez niego serial „Luck” został zdjęty z anteny po tym, jak na planie doszło do wypadku. Zaś „Haker” – ostatni pełnometrażowy film reżysera – okazał się spektakularną klapą finansową.

Pomocną dłoń do reżysera wyciągnęło wydawnictwo HarperCollins, które zaproponowało mu wydanie trzech powieści. Pierwsza, napisana wspólnie z jednym z najlepszych współczesnych autorów kryminałów Donem Winslowem (m.in. „Savages: ponad bezprawiem” i „Kartel”), opowiadać będzie o związkach łączących dwóch słynnych gangsterów  Tony’ego Accardo i Sama Giacana.

Drugą ma być powieściowa adaptacja nigdy niezrealizowanego scenariusza prequela „Gorączki”. Zrealizowany w 1995 roku film a Alem Pacino i Robertem DeNiro to dziś klasyk kina sensacyjnego i jeden z najbardziej kasowych filmów lat 90. Nie podano jeszcze szczegółów dotyczących trzeciej powieści.

Umowa między Mannem a HarperCollins określana jest w prasie jako „multimilionowy kontrakt” – cokolwiek to znaczy. Pierwsza powieść ukaże się w 2017 roku. Kolejna – rok później.

Kategorie
większe kawałki

Dodaj komentarz