Taringa.net
większe kawałki

Poe i Lovecraft znowu ekranizowani

Wygląda na to, że już raczej nie doczekamy się ekranizacji „W Górach Szaleństwa” H.P. Lovecrafta w reżyserii Guillermo del Toro. Ale nie ma tego złego, bo szykowana jest inna adaptacja jego dzieła, a także kilku utworów samego Edgara Allana Poe.

Bryan Moore, który w 1999 r. nakręcił „Cool Air” na podstawie opowiadania „Zimno” niedawno ogłosił, że pracuje obecnie nad adaptacją „Widma nad Innsmouth”, czyli innego równie ważnego i kultowego opowiadania Lovecrafta. Jak zapewnia w wywiadach, będzie to bardzo wierna ekranizacja rozgrywająca się w czasach zaprezentowanych w tekście i stawiająca głównie na niepokojącą atmosferę. Czy będzie to hit na miarę „Call of Cthulhu” Andrew Lemana? Mamy nadzieję. Premiera w 2016 r.

Natomiast w  grudniu tego roku ma zadebiutować filmowa antologia „Extraordinary Tales” Raula Garcii, która zaprezentuje pięć animacji będących adaptacjami opowiadań Edgara Allana Poe. Będą to: „Serce oskarżycielem”, „Studnia i wahadło”, „Upadek domu Usherów”, „Prawdziwy opis wypadku z panem Waldemarem” i „Maska czerwonego Moru”. Każda z nich poszczyci się zupełnie odmienną animacją, raz inspirowaną klasycznymi czarno białymi monster-movies, a raz pulpą spod znaku EC Comics. Każda też będzie miała innego, osobliwego narratora: Sir Christopher Lee (jest to ostatni występ aktora przed śmiercią), Julian Sands, Roger Corman, Guillermo del Toro i Bela Lugosi (w tym przypadku narracja będzie zaczerpnięta z filmowej adaptacji z 1940 r.). Premiera 23 grudnia 2015 r. w wybranych kinach w USA i VOD.

Kategorie
większe kawałki
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz