Dark Horse Comics
większe kawałki

Made in USA: przegląd komiksów (XXIV) – luty 2016

Jak co miesiąc prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem komiksowych tytułów z amerykańskiego rynku, które tym razem zostały zapowiedziane na luty 2016 r.

ZESZYTY

Tomb Raider #1. Scenariusz: Mariko Tamaki. Rysunki: Phillip Sevy. Dark Horse Comics. Sprawdź w Atom Comics

tomb rider 1

Dla fanów ponętnej i zaradnej archeolog, a także wszystkich miłośników tajemnic i przygody, Dark Horse szykuje komiksową kontynuację bestsellerowej gry “Rise of the Tomb Raider”. Lara Croft wyrusza na poszukiwanie grzyba zapewniającego nieśmiertelność i zyskuje nowego, niebezpiecznego wroga. Seria idealna dla zupełnie nowych czytelników.

Snowfall #1. Scenariusz: Joe Harris. Rysunki: Martin Morazzo. Image Comics. Sprawdź w Atom Comics

Snowfall01

Zapowiada się interesująca seria, odrobinę w duchu pro-ekologicznego “The Massive” i oczywiście “Great Pacific” – czyli wcześniejszego tytułu tego dynamicznego duetu.Oprócz sensacyjnej akcji Harris uraczy nas odrobiną polityki i obaw o środowisko naturalne, a to wszystko w konwencji science fiction.

Power Man and Iron Fist #1. Scenariusz: David Walker. Rysunki: Sanford Grrene. Marvel Comics. Sprawdź w Atom Comics

powerman i iron fist

Dwóch najlepszych kumpli uniwersum Marvela powraca na ulice Nowego Jorku by znów zaoferować swoje pięści do wynajęcia. David Walker (“Shaft”) w nowym wspólnym tytule Luke’a Cage’a i Danny’ego Randa zamierza wrócić do klasycznych, ulicznych motywów, nieczystych walk, sporej ilości przemocy i wciągającej opowieści kumpelskiej. Jednak wbrew netflixowym trendom, wizualnie będzie dość awangardowo.

The Dark Knight Returns: The Last Crusade #1. Scenariusz: Frank Miller, Brian Azzarello. Rysunki: John Romita jr. DC Comics. Sprawdź w Atom Comics

DKlll-3rd

Włodarze DC idąc tropem “Strażników: Początek”, chcą wydusić z Millerowskiego Mrocznego Rycerza jak najwięcej. Oprócz ukazującej się właśnie trzeciej odsłony pt. “Dark Knight: The Master Race” i zapowiedzianego “The Dark Knight IV” w lutym ukaże się prequel rozgrywający się dziesięć lat przed “Powrotem Mrocznego Rycerza” i po “All-Star Batman i Robin”, a opowiadać będzie o tym co spotkało Jasona Todda z rąk Jokera.

Superman: The Coming of Superman #1. Scenariusz: Neal Adams. Rysunki: Neal Adams. DC Comics. Sprawdź w Atom Comics

superman

Neal Adams to człowiek, który miał ogromny wpływ na nowoczesny wizerunek Batmana i Supermana. Teraz dostał szansę opowiedzenia kolejnej zupełnie autorskiej historii z ostatnim synem Kryptona. Czy będzie równie kontrowersyjnie jak przy “Batman: Odyssey”? Czas pokaże, choć tematyka – konflikt Człowieka ze Stali z Darkseidem – zostałą już przewałkowana wielokrotnie i zupełnie nie zapowiada jakiegoś novum.

Street Fighter X G.I. Joe #1. Scenariusz: Aubrey Sitterson. Rysunki: Emilio Laiso. IDW Publishing. Sprawdź w Atom Comics

GIJoeSF1

IDW nie zamierza składać broni w temacie łączenia często zupełnie nieprzystających do siebie światów. Tym razem w crossoverze zmierzą się najlepsi amerykańscy żołnierze G.I.Joe z najlepszymi ulicznymi wojownikami. M. Bison i Destro łączą siły i na ukrytej wyspie na wodach międzynarodowych organizują morderczy turniej. Kto przetrwa? Kto zginie? Kto znajdzie utraconą miłość? odpowiedzi na te pytania wydają się być oczywiste.

WYDANIA ZBIORCZE

Aliens 30th Anniversary: The Original Comics Series HC. Scenariusz: Mark Verheiden. Rysunki: Mark A. Nelson. Dark Horse Comics. Sprawdź w Atom Comics

aliens 30

Pierwszy komiks, w którym pojawili się Obcy był jednocześnie oficjalną kontynuacją “Decydującego starcia” Camerona, a jego głównymi bohaterami zostali kapral Hicks i Newt. Jednak po wejściu do kin „Alien 3” Finchera, w którym uśmiercono te dwie postaci, w kolejnych wydaniach zmieniono ich imiona na Wilks i Billie. Wciąż jednak jest to jeden z lepszych komiksów o ksenomorfach i warto go znać.

Bloody Mary TP. Scenariusz: Garth Ennis. Rysunki: Carlos Ezquerra. Image Comics. Sprawdź w Atom Comics

BloodyMaryTP

Image Comics wznawia jeden z mniej znanych tytułów duetu Garth Ennis (Kaznodzieja, The Boys, Hellblazer) / Carlos Ezquerra (Sędzia Dredd, Pielgrzym). W “Bloody Mary” przeniesiemy się do alternatywnej rzeczywistości roku 1999 kiedy to toczy się trzeci wielki europejski konflikt.W trakcie tej wyczerpującej wojny, najlepsza zabójczyni w swoim fachu musi stawić czoła nieśmiertelnemu przeciwnikowi i szalonemu liderowi pewnej sekty. Jak to zwykle u Ennisa będzie mocno, ostro i niegrzecznie.

DC Comics Bombshells vol.1: Enlisted. Scenariusz: Margurite Bennett. Rysunki: Margurite Sauvage, Laura Braga, Ming Doyle. DC Comics. Sprawdź w Atom Comics

DCBOMBS

Po ogromnym sukcesie bombshellowej linii figurek oraz tematycznej serii okładek wariantowych, przyszedł wreszcie czas na pełnowymiarową opowieść o twardych i seksownych superbohaterkach DC w wersji retro pin-up. Rozgrywa się ona w alternatywnej rzeczywistości podczas II wojny światowej, gdzie na pierwszej linii frontu stać będą Wonder Woman, Batwoman i Supergirl. A jak wiadomo wojna i piękne damy zawsze dobrze ze sobą współgrają.

Superman: The Golden Age vol. 1. Scenariusz: Jerry Siegel. Rysunki:Joe Shuster. DC Comics. Sprawdź w Atom Comics

Superman-GOLDEN-AGE

Klasykę warto znać, a tym bardziej taką, która odmieniła oblicze amerykańskiego komiksu i rozpoczęła trwającą do dziś modę na superbohaterów. Oto początki Supermana, jego pierwsze oryginalne przygody i ważne momenty, jak debiuty Lois Lane, Jimmy’ego Olsena, cywilnego alter ego i wielu innych. A wiedzieliście, że w pierwotnej wersji Superman nie latał? Stąd się tego dowiecie.

Kategorie
większe kawałki
Paweł Deptuch

Dawniej redaktor naczelny Carpe Noctem, obecnie Dzikiej Bandy. Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz