Rankingi

Świat krótkiego metrażu cz. 9 – Wonder Woman

Do kina trafiła właśnie pełnometrażowa produkcja z Wonder Woman, będąca jednocześnie częścią filmowego uniwersum DC Comics. Przy tej okazji warto sprawdzić jak w temacie mitologii walecznej Amazonki radzili sobie filmowcy-amatorzy. 

Wonder Woman: Battle of Justice (2003)

Pierwsza próba zmierzenia się Ron Santino z mitologią Wonder Woman. Mocno przerysowana i trochę w stylu serialu z Lyndą Carter.

Wonder Woman: Balance of Power (2006)

Średniej jakości serial internetowy o walce Wonder Woman (Michelle Laurent) z korporacją World Inc., w reżyserii Rona Santiano. Kontynuacja Battle of Justice.

Wonder Woman (2013)

Króciutki, zachwycający efektami specjalnymi fan-trailer Sama Balcomba przedstawia jedną z kilku wizji na postać Wonder Woman. W tym przypadku mamy do czynienia z próbą ukazania walecznej Amazonki we współczesności oraz ukazania jej umiejętności i kostiumu w kontekście zapowiadanego wówczas „Batman v. Superman: Down of Justice”.

Wonder Woman (2013)

Niezły choreograficznie akcyjniak z aktorką, modelką i piosenkarką, Niną Bergman, w roli głównej, Timothym V. Murphym (Galen O’Shay z Synów Anarchii) w roli SS-mana i Peterem Stormare w roli naukowca.

Wonder Woman: First Impressions (2013)

Małe cudeńko choreograficzne w reżyserii Leo Kei Angeleosa. W rolach glównych Hailey Bright (Black Dossier), Chester See i Doug Jones (Hellboy).

Wonder Woman vs Wolverine (2016)

Kolejna produkcja spod rąk Bat in the Sun, grupy filmowców zajmujących się konfrontowaniem na ekranie znanych herosów. O wyniku takiego pojedynku decydują fani w głosowaniu. W tym przypadku zadecydowali o wygranej Amazonki (w tej roli cosplayerka Tatiana Dekhtyar). Alternatywne zakończenie do obejrzenia tutaj.

Wonder Woman (2017)

Francuska produkcja w reżyserii Guillaume Moreau, z muzycznym motywem przewodnim zaczerpniętym z „BvS: Świt Sprawiedliwości”. W roli Wonder Woman wystąpiła cosplayerka Nadia Zeghloul.

Kategorie
Rankingi
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz