CD Projekt
Rankingi

Siedem najlepszych zwiastunów gier komputerowych

Elektroniczna rozgrywka to chyba najdynamiczniej rozwijająca się gałąź popkultury. Z roku na rok w produkcję gier inwestowane są coraz większe pieniądze i nic dziwnego, że zyskuje na tym także ich marketing – a z filmowych zapowiedzi swoich produkcji twórcy coraz częściej potrafią wykreować małe perełki. Poniżej siedem najciekawszych w naszej opinii zwiastunów gier komputerowych do tej pory.

Deus Ex: Mankind Divided

Wielki powrót Adama Jensena miał nastąpić lada chwila, ale datę premiery przesunięto ostatecznie na końcówkę wakacji. Rzecz będzie działa się w kilka lat po zakończeniu Human Revolution, a w rozdartym konfliktami świecie bohater zapoluje na sprawców całego zła – Iluminatów. A jak to zrobi? Obejrzyjcie sami.

Wiedźmin: Dziki Gon

„Zabijam potwory” – chyba każdy gracz zna tę kwestię. Jaka była sama gra wszyscy wiemy, a te kilka minut doskonale ją podsumowuje. Moralne dylematy, cienka granica między dobrem a złem i nasz wspaniały, słowiański klimat wręcz wylewający się z ekranu. Po prostu mistrzostwo.

Mass Effect 3

Można tę serię kochać albo nienawidzić (szczególnie kwestia zakończenia odbiła się szerokim echem wśród społeczności), ale z ręką na sercu trzeba przyznać jedno – drugiego tak epickiego, kosmicznego sci fi, branża komputerowa w swoim portfolio jeszcze długo nie będzie mieć.

Dead Island

Oczekiwania względem Dead Island przerosły dzięki temu zwiastunowi wszystko, co jakakolwiek produkcja byłaby w stanie dostarczyć. Trzy minuty jednego z najbardziej emocjonalnych przeżyć w historii gier komputerowych.

Cyberpunk 2077

Kolejna polska produkcja w zestawieniu, kolejna na którą czekają miliony graczy na całym świecie. Jak do tej pory niewiele wiemy na temat samej rozgrywki, ale tutaj… połączenie slow motion i muzyki Archive robi niesamowite wrażenie.

Tom Clancy’s The Division

Nieodległa przyszłość, Nowy Jork ogarnięty zarazą, upadek cywilizacji – wszystko to znajdzie się w firmowanym nazwiskiem Toma Clancy’go sieciowym RPG-u. Jedna z najgorętszych premier 2016 roku i jak na produkcję AAA przystało, reklamowana znakomitymi trailerami.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

W tego typu zestawieniu nie może zabraknąć przynajmniej jednej z prac Blizzarda. Od lat praktycznie każdy zwiastun amerykańskiego studia jest małym dziełem sztuki i nie inaczej jest w tym przypadku.

Kategorie
Rankingi
Maciej Bachorski

Rocznik '87. Z usposobienia choleryk-melancholik. Pasjonat staroszkolnych horrorów science fiction w stylu "Obcego", "Cosia" czy "Ukrytego Wymiaru", rockowej/metalowej muzyki i miodowego Jacka Danielsa. Pisze od 2011 roku, głównie opowiadania z szeroko pojętego nurtu fantastyki i publicystykę. Publikował w "Nowej Fantastyce", a także w serwisach "Horror Online", "Szortal" (audiobook "Reguła Rothmana"), "Niedobre Literki" i "film.org.pl". Z "Dziką Bandą" związany od października 2015 roku.

Dodaj komentarz