vhm alex / Dzika banda
Rankingi

Quentin Tarantino – co zjeść, kogo wyreżyserować i jak zniszczyć Tokio

Kilka lat temu Quentin Tarantino stworzył osobisty ranking tego – co lubi jeść, z kim chciałby pracować i jakiego reżysera uważa za najbardziej niedocenionego twórcę. Oto ten ranking.

Aktorka, z którą chciałbym pracować…

Chociaż chciałbym żyć długo, szczęśliwie i dobić setki, to a oddałbym pięć lat życia, gdyby ktoś dał mi możliwość, cofnięcia się w czasie do lat 60. żebym mógł popracować z Turą Sataną. Tak mniej więcej w czasie, gdy występowała w „Faster, Pussycat! Kill! Kill!”. To była niezwykła kobieta – po części Japonka, po części Indianka, a po części Bóg wie kto. Niesamowita.

Najbardziej niedocenionym reżyserem jest…

Jestem wielkim fanem Briana Trencharda-Smitha. Nakręcił świetny film o Wietnamie „The Siege of Firebase Gloria”, w którym zagrał Wings Hauser. No i zrobił niezwykłe „Dead End Drive-In” oparte na krótkim opowiadaniu Petera Careya.

Na bezludną wyspę zabrałbym…

Krytyk Pauline Kael – moglibyśmy cały czas oglądać filmy i o nich gadać.

Na ostatnią kolację w życiu zaprosiłbym…

Ludzi, których kreatywność cenię, a oni cenią mnie, czyli Paula Thomasa Andersona, Roberta Rodrigueza, Sofię Coppolę i producentkę Stacey Sher – to tak na początek.

Co podałbym na ostatniej kolacji…

Wołowinę kobe.

Z  jakim potworem nakręciłbym horror…

Mimo, że nie planuję realizować takiego filmu, to zawsze marzyła mi się opowieść o „Godzilli”. Mój pomysł był prosty. A co byłoby gdyby Godzilla, która rozwala całe Tokio, walczy z potworami i ratuje ludzkość, była tak naprawdę bogiem? Film nosiłby tytuł „Świat rządzony przez Godzillę” o pokazywałby jak zmienia się społeczeństwo, które ma świadomość, że rządzi nim wielki pierdolony zielony gad.

Kategorie
Rankingi

Dodaj komentarz