Rankingi

Przegląd najciekawszych komiksowych zapowiedzi z USA (I)

Prezentujemy zupełnie nową odsłonę przeglądu najciekawszych komiksowych zapowiedzi z USA. Skupimy się w niej na ofercie wydawnictwa Image Comics, z którym nowy na polskim rynku wydawca i dystrybutor, Non Stop Comics, ściśle współpracuje. Dziś mnóstwo fantastyki dla starszych czytelników.

Complete Tales from the Con. Scenariusz: Brad Guigar. Rysunki: Chris Giarrusso. Image Comics (marzec 2017)

preorder 01 tales from the con

Zbiór przezabawnych przygód fanów, wystawców, twórców, cosplayerów, wolontariuszy i wydawców przybywających na komiksowe (ale nie tylko) konwenty. Każdy kto chociaż raz był na MFK, WSK, BFK i innych rodzimych imprezach typu Polcon, Pyrkon, z pewnością odnajdzie się w tych krótkich historiach, pierwotnie publikowanych w formie web komiksu. Udowadniają one, że życie komiksiarza / konwentowicza to niejednokrotnie ciężki orzech do zgryzienia.

Glitterbomb vol.1: Red Carpet. Scenariusz; Jim Zub. Rysunki: Djibril Morrisette-Phan. Image Comics (marzec 2017)

preorder 01 glitter bomb

Dramatyczna opowieść grozy wgryzająca się w serce przemysłu filmowego Hollywood, opowiadająca o rozrywkach karmiących się niepewnością, pragnieniami, lękami i, przede wszystkim, porażkami. Rozrywkach potrafiących przybrać namacalne kształty. Jim Zub serwuje świetną, mroczną satyrę na obsesyjną kulturę płytkich celebrytów.

We stand on guard. Scenariusz: Brian K. Vaughan. Rysunki: Steve Skroce. Image Comics (kwiecień 2017)

preorder 01 we stand on guard

Scenarzysta “Sagi” i “Paper Girls” serwuje kolejną, znakomitą opowieść science fiction. Tym razem połączył siły z kanadyjskim artystą, który w swej karierze tworzył nie tylko komiksy, ale i storyboardy do takich hitów jak trylogia „Matrix”, „Ja, Robot”, „V jak Vendetta” czy „Jupiter: Intronizacja” – jest to więc wizualne cacko, ale też i solidna fabuła. A ta będzie z gatunku militarnego thrillera, który opowie o heroicznej walce kanadyjskich cywili z amerykańskim najeźdźcą, wykorzystującym do walki wielkie roboty. Mamy tu więc sięganie do korzeni japońskiej fantastyki w stylu “Neon Genesis Evangelion” czy “Gundam”, które świetnie sprawdziło się chociażby w “Pacific Rim” Guillermo del Toro.

A.D. After Death. Scenariusz: Scott Snyder. Rysunki: Jeff Lemiere. Image Comics (maj 2017)

preorder 01 ad after death

“A.D. After Death” to nietypowa mieszanka komiksu, prozy i ilustracji ze scenariuszem topowego autora, Scotta Snydera (“Batman”, “Amerykański wampir”) z rysunkami równie popularnego Jeffa Lemiera (“Descender”, “Plutona”). To epicka opowieść rozgrywająca się w przyszłości, w której ludzkość znalazła sposób na uniknięcie śmierci. Mocny dramat obyczajowy w dekoracjach science fiction, osobisty, refleksyjny i w swoisty sposób dotykający najgłębszych zakamarków duszy.

Moonshine vol. 1: Damn Near Perfect. Scenariusz: Brian Azzarello. Rysunki: Eduardo Risso. Image Comics (maj 2017)

preorder 01 moonshine 1

Obsypany Eisnerami duet w składzie Brian Azzarello i Eduardo Risso – odpowiedzialny za kultowe „100 naboi” – wraca do gry z nową, świeżą gangsterską opowieścią. Mocną, brutalną i przerażającą. Cofniemy się w niej do czasów prohibicji, poznamy kulisy nielegalnego obrotu alkoholem i mroczne sekrety mafii. Świetna opowieść będącą miksem kryminału z horrorem, w której bohaterami są wyłącznie źli goście. Wyobraźcie sobie co by powstało z połączenia serialu “Zakazane imperium” z filmem “Dog Soldiers”, a otrzymacie pełen obraz “Moonshine”.

Reborn Book One. Scenariusz: Mark Millar. Rysunki: Greg Capullo. Image Comics (maj 2017)

preorder 01 reborn

Co się z nami dzieje po śmierci? Idziemy do nieba, do piekła, a może… gdzieś indziej? Gdzieś, gdzie dalej musimy walczyć o przetrwanie? Gdzieś, gdzie przeszłość czeka na nas ze wszystkim, co dobre i złe? Na te pytania postanowiły odpowiedzieć dwie gwiazdy komiksu, scenarzysta Mark Millar („Kickass”) i słynny rysownik Greg Capullo („Spawn”, „Batman”). Zabiorą nas w świat ponurego, refleksyjnego science-fiction. Po tej lekturze nic już nie będzie takie samo.

Surgeon X vol.1: The Path of most Resistance. Scenariusz: Sara Kenney Rysunki: John Watkiss. Image Comics (maj 2017)

preorder 01 surgeon x

W świecie niedalekiej przyszłości ludzkość dręczona jest przez epidemie i wirusy, a większość antybiotyków i szczepionek jest wobec nich bezradna. Jaką rolę odegra w nim utalentowana chirurg przeprowadzająca nielegalne operacje? Oto mroczna i bezwzględna wizja, której antyszczepionkowcy nie byli wstanie sobie wyobrazić. Komiks powstał przy współpracy wielu medycznych konsultantów i legendy redaktorstwa, Karen Berger

Kid Savage vol.1 Scenariusz: Joe Kelley. Rysunki: Ilya. Image Comics (maj 2017)

preorder 01 kid savage

Joe Kelley (współtwórca “Ben 10” i “Wielkiej Szóstki”) przygotował chwytającą za serce opowieść miksującą “Zagubionych w kosmosie” z “Tarzanem”. Pierwsza Rodzina w Kosmosie podczas dziewiczej podróży rozbija się na nieznanej i groźnej planecie. Ich wiedza i umiejętności przetrwania nijak się mają do tego co przyszykowała dla nich tamtejsza fauna i flora. Ratunek przychodzi nieoczekiwanie ze strony dzikiego chłopca, którego survivalowe umiejętności przechodzą ludzkie pojęcie.

3 Floyds: The Rise of the Alpha King. Scenariusz: Brian Azzarello, Nick Floyd. Rysunki: Simon Bisley, Ryan Browne. Image Comics (lipiec 2017)

preorder 01 3 floyds

Komiks Briana Azzarello, który wcześniej miał ukazać się pod szyldem Heavy Metal, ma wszelkie predyspozycje aby stać się wydawniczym hitem. Scenarzysta “Wonder Woman” i “100 Naboi” łączy w nim siły z Simonem Bisley’em (“Lobo”, “Slaine”) – razem dostarczają wysokooktanową, brutalną opowieść fantasy będącą… reklamą browaru Three Floyds Beer z Hammond, w stanie Indiana, uchodzącego za jeden z najlepszych w USA.

Motor Crush vol.1. Scenariusz: Brenden Flecher. Rysunki: Cameron Stewart. Image Comics (lipiec 2017)

preorder 01 motor crush

Za dnia Domino Swift rywalizuje na torze i walczy o pozycję mistrza. Kiedy jednak zapada zmrok, bierze się za bary z konkurencyjnymi gangami motocyklowymi w walce o dostęp do podkręcającego silnik „mechanicznego narkotyku”, znanego jako Crush. Za serię odpowiadają Cameron Stewart i Brenden Fletcher. Niech różowy kolor was nie zwiedzie. To pozycja dla wszystkich miłośników dobrych, mocnych historii i ryku motocyklowego silnika. W szczególności dla fanów “Fight Clubu” i serii “Szybcy i wściekli”.

nsc v3

Kategorie
Rankingi
Paweł Deptuch

Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz