Rankingi

Pięć najciekawszych seriali science fiction w 2018 r.

Oto pięć najciekawiej zapowiadających się seriali science fiction, jakie zadebiutują w pierwszej połowie 2018 r. Liczymy też na to, że pojawią się też interesujące, niezapowiedziane niespodzianki, które trzymane są jeszcze w tajemnicy, a tytuły, które są w produkcji, ale niewiele o nich wiadomo (m.in. Osmosis, The Rain, Kingdom, The First, High Life), okażą się w pełni naładowanymi pistoletami.

Hard Sun (BBC / Hulu)

Neil Cross, twórca „Luthera”, szykuje kolejny detektywistyczny serial, tym razem rozgrywający się w preapokaliptycznym świecie, w którym pozostało tylko pięć lat do zagłady. Czy w obliczu takiej wiedzy jest jeszcze sens aby policja pilnowała porządku? Premiera 6-odcinkowego sezonu 6 stycznia 2018 r.

Counterpart (Starz)

10-odcinkowy dramat science fiction z elementami kina szpiegowskiego, opowiadający o alternatywnych światach. W podwójnej roli zobaczymy J.K Simmonsa, wcielającego się w pracownika ONZ, który odkrywa tajemnicę agencji – szczelinę do innego wymiaru. Pilot pokazano już 10 grudnia 2017, a reszta startuje 28 stycznia 2018 r.

Modyfikowany węgiel (Netflix)

Oparty na cyberpunkowej powieści Richarda K. Morgana Modyfikowany węgiel to rozgrywająca się w odległej przyszłości opowieść o morderstwie, miłości, seksie i zdradzie. Technologia odmieniła społeczeństwo: ludzka świadomość może być zapisana w postaci cyfrowej i przegrywana z jednego ciała do drugiego. Śmierć przestała być ostateczna. Premiera już 2 lutego 2018 r.

The Crossing (ABC)

Szeryf z małego nadmorskiego miasteczka staje przed obliczem uchodźców szukających schronienia przed skutkami śmiertelnej wojny… rozgrywającej się 250 lat w przyszłości. Premiera w kwietniu 2018 r.

Lost in Space (Netflix)

Remake klasycznej serii sci-fi z lat 60., opowiadającej o rodzinie walczącej o przetrwanie w kosmosie. Akacja pierwszego, 10-odcinkowego sezonu podobno osadzona jest w całości na jednej obcej planecie. Premiera w maju 2018 r.

Kategorie
Rankingi
Paweł Deptuch

Dawniej redaktor naczelny Carpe Noctem, obecnie Dzikiej Bandy. Publikował w zinach (Ziniol, Biceps) i prasie specjalistycznej (Czachopismo, Smash!), teraz najczęściej w Nowej Fantastyce i Playboyu. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.
Komentarz
  • maggu
    3 stycznia 2018 at 19:17
    Skomentuj

    Wszystkie wydają się być maksymalnie ciekawe. Dzięki za podpowiedzi 😉

  • Dodaj komentarz