Rankingi

Nikita i zabójcze dziewczyny

Na DVD ukazał się właśnie pierwszy sezon serialu „Nikita” gdzie piękna Maggie Q wciela się w postać wymyślonej przez Luca Bessona płatnej zabójczyni. To już trzecia oficjalna wersja przygód zdolnej zabójczyni (bo istnieje jeszcze czwarta nieoficjalna zrealizowana w Hong Kongu). Serial z Maggie Q to szybki, perfekcyjnie zrealizowany serial akcji. A że na Nikicie świat się nie kończy postanowiliśmy przygotować taki mały zestaw kobiet, którym lepiej w drogę nie wchodzić. Pań jest osiem…

 

Anne Parillaud/Bridget Fonda/Peta Wilson/Maggie Q czyli Nikita

Nikita posiada dwa oblicza. To sprzed przemiany, czyli niebezpiecznej narkomanki i to, po czyli niebezpiecznej płatnej zabójczyni. Ta druga twarz jest na pewno bezpieczniejsza dla mężczyzny, w którym się zakocha. Nie zabije go, nie okaleczy czy oślepi, co najwyżej złamie mu serce, gdy nagle zniknie bez słowa. Ale tajne rządowe agentki takie już są. Najpierw rząd kształci je by potrafiły rozkochać w sobie każdego faceta (i kobietę) a potem każe im znikać bez śladu. I jak tu do takiej się przywiązać.

 

Uma Thurman czyli Panna Młoda

Jeśli zadarłeś z Panną Młodą upewnij się dobrze, że nie żyje. David Carradine czyli filmowy Bill tego nie zrobił, a była ukochana zamieniła jego życie w piekło na Ziemi. Typ Panny Młodej zazwyczaj zna świetnie sztuki walk, bardzo dobrze posługuje się mieczem i niestraszne jej zakopanie żywcem.

 

Juliette Lewis czyli Mallory Knox

Ukochana córeczka tatusia, czyli co się stanie, jeśli wasza córka do domu przyprowadzi chłopaka. Każdy kto oglądał „Urodzonych morderców” wie jaki los spotkał rodzinę Mallory. Można się zasłaniać faktem, iż nie każda rodzina jest przecież patologiczna, ale to i tak nie niczego nie gwarantuje. Mallory po prostu lubi zabijać. Wobec czego zamiast się jej przyglądać (lubi kusić przypadkowym seksem) lepiej wiać – do żony i dzieci.

 

Mila Jovovich czyli Alice

Kobieta zabójcza dla każdego zombie. Diablo seksowna, nie nosi bielizny i uwielbia gry komputerowe. Alice po raz pierwszy pojawiła się w grze „Resident Evil”, ale ogólnoświatową sławę przyniosła jej filmowa ekranizacja, w której otrzymała ciało i twarz Milli Jovovich. Od tamtej pory jest postrachem wszystkich nieumartych i innych mutantów. Na szczęście żywi mają w konfrontacji z Milą większe szanse. W końcu taki Luc Besson ocalał.

 

 

Glenn Close czyli Alex Turner

To miała być przygoda zwykła przygoda na jedną noc. Tak przynajmniej sądził bohater „Fatalnego zauroczenia”. Niestety obiekt jego adoracji, okazał się psychopatka o  aparycji Glenn Close. Ponoć seks był wyśmienity, niestety ucierpiała na nim nie tylko żona, ale i domowy króliczek, którego Alex wzięła była i wsadziła do kuchenki mikrofalowej. Żywego. A potem ją włączyła. Morał – unikajcie kobiet w garsonkach oraz… nie posiadajcie zwierząt domowych. Dla nich romanse są zabójcze.

 

 

Sharon Stone czyli Catherine Tramell

Z pisarką także nie ma się co zadawać. Nie dość, że nas zabije to jeszcze później opisze to w kolejnej książce. Chociaż oprzeć się Sharon Stone trudno – wszak obiecała ona bohaterowi seks stulecia. Seks był, obchodów milenium jednak jej wybranek nie dożył. Jeśli zaprosicie do domu pisarkę, choć trochę przypominającą Sharon Stone lepiej pochowajcie wszelkie szpikulce do lodu. Ona czuje do nich instynkt, nagi i zabójczy.

 

Sigurney Weaver czyli  Ellen Ripley

Jeśli szanowny panie masz w sobie z potwora, lepiej nie zadzieraj z Weaver. Cztery razy dała ona wycisk kosmicznym stworom w cyklu „Obcy”. Najlepiej walczy jej się w kusych majteczkach i z pomocą dziwnych mechanicznych ustrojstw. Kobieta, której powinni unikać zarówno wojskowi, jak mechanicy i domowi majsterkowicze. Zabija wszystkim, co ma pod ręką.

 

Nicole Kidman

 

Nicole Kidman czyli  Suzanne Stone-Maretto

Pogodynka z koszmarów. Na początku wszystko wygląda jak w bajce. Ostry seks, częste schadzki i obietnice wspólnej przyszłości. Niestety szybko okazuje się iż typ kobiety w stylu Suzanne (bohaterka „Za wszelką cenę”) posiada także męża, który stoi na drodze do waszego wspólnego szczęścia. Wyjście jest jedno – pozbyć się rogacza. Niestety im szybciej się go pozbędziecie tym szybciej zniknie ona z waszego życia. No a wy zmienicie adres zamieszkania – z małego mieszkanka na jeszcze mniejszą celę.

Kategorie
Rankingi
Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) „Londyn. Przewodnik Popkulturowy” (2015) i „Wspaniałe życie” (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w „Nowej Fantastyce”, w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Dodaj komentarz