Successbl / Dzika Banda
Rankingi

Najlepsze gry 2015 [podsumowanie roku]

Oto dziesięć naszym zdaniem najlepszych gier komputerowych, jakie ukazały się w 2015 roku.

Wiedźmin 3

Polskie spojrzenie na nowoczesne, sandboxowe RPG. Słynny bohater, gigantyczny, wypełniony treścią świat, wciągający gameplay i fabuła zapewniły grze deszcz nagród.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

To ostatnia część skradanek wyreżyserowana przez Hideo Kojimę, ojca serii. Największa, najdłuższa, najbardziej rozbudowana – posiadała najlepszy gameplay, choć niektórzy narzekali, że historia odstaje poziomem od reszty.

Pillars of Eternity

Gra Obsidianu to dzieło wieńczące powrót klasycznych RPGów do łask. Według wielu dorównuje lub niemal dorównuje kultowemu – nie bójmy się tego słowa – Baldur’s Gate.

Batman Arkham City

Choć produkcja zaliczyła straszliwą wpadkę związaną z konwersją na PC, to jednak wciąż pozostaje niezwykle udaną grą akcji z ciekawą historią i świetnymi rozwiązaniami dotyczącymi rozgrywki.

GTA V

jeden z największych, najobszerniejszych sandboxów wszechczasów. Megahit Rockstara, w który zagrywają się miliony. Trzech charakternych bohaterów, ciekawa mechanika napadów, mnóstwo możliwości i miasto, w którym można utonąć… czego chcieć więcej?

BloodBorne

Mroczna, wiktoriańska wariacja wokół modelu rozgrywki z Dark Souls. Gracz ma odrobinę mniej przerąbane niż w wymienionej serii, ale za to „Bloodborne” nadrabia gęstym klimatem i zakręconą historią.

DiRT Rally

Wielki powrót Codemasters do formy. I choć produkcji nie sygnuje już nazwisko „Latającego Szkota”, czuć tu ducha klasycznych gier rajdowych.

StarCraft II – Legacy of the Void

Ostatni dodatek do kontynuacji legendarnego Starcrafta i zarazem zwieńczenie historii o Królowej Ostrzy oraz reszcie Blizzardowej gromady. Dla miłośników serii pozycja obowiązkowa, dla reszty – bardzo dobry RTS.

Rise of the Tomb Rider

Lara w towarzystwie brutalnego survivalu działa na wyobraźnię dużo bardziej niż którakolwiek wcześniejsza inkarnacja. Kolejna gra po restarcie rozwija idee poprzedniczki, dorzuca kilka nowinek i utrzymuje wysoki poziom.

Fallout 4

Wojna nigdy się nie zmienia. Ze względów fabularnych czwarty Fallout nie ma startu ani do „Wiedźmina 3” ani do „Pillars of Eternity”, ale to wciąż solidny kawał gry z otwartym światem, mnóstwem opcji rozwijania postaci i całą masą możliwości.

Kategorie
Rankingi
Komentarz
  • Loeren Ania Skinderowicz
    22 grudnia 2015 at 16:13
    Skomentuj

    Jeszcze Top Ten Planszowych Gier poproszę 🙂

  • Dodaj komentarz