Rankingi

Najlepsze filmy na Blue Monday czyli najbardziej depresyjny dzień w roku

Dziś wypada tzw. Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku. Twórcą terminu jest Cliff Arnall, psycholog i wykładowca w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Uniwersytecie w Cardiff, który obmyślił matematyczny wzór, za pomocą którego można wyznaczyć taką datę.

Oczywiście wzór ten z matematyką i nauką nie ma nic wspólnego (wystarczy spojrzeć na jego składowe jak np. pogoda, dług, miesięczne zarobki, niski poziom motywacji itp.), niemniej to co ostatecznie wyznacza, czyli dany dzień w roku, sprawdza się nieźle jako kolejne dziwne święto na popkulturowej mapie. Tym, którzy dadzą się ponieść fali depresji polecamy dziesięć filmów, mogących ją przezwyciężyć.

Nietykalni 

Przesympatyczny komediodramat o tym jak można stracić wszystko, a zyskać jeszcze więcej, o tym jak rodzi się przyjaźń, o determinacji i ostatecznej próbie, z której można i trzeba wyjść obronną ręką.

W głowie się nie mieści

Kolejny mądry film z filmoteki Pixara, pozwalający w pełni wybrzmieć emocjom, zaakceptować je i przestać zmuszać się do tego aby być szczęśliwym non stop.

Truman Show

Przekaz tego filmu jest prosty. Nie poddawaj się, choćby nie wiem co. Wierz w to co robisz i czujesz, mimo wszystko.

Dzień świstaka

Filmowe arcydzieło rozkładające depresję na czynniki pierwsze i ukazujące sposoby na jej zwalczenie. Trzeba tylko spojrzeć poza własne ja.

500 dni miłości

Ten film uświadamia jak bardzo życie może dać w kość, a gdy jest źle, może być jeszcze gorzej. Pokazuje też, że mimo to, istnieje szansa na szczęście, które może czaić się tuż za rogiem – wystarczy tylko sięgnąć.

Poradnik pozytywnego myślenia

Ten film sprawi, że znów będziecie chcieli wyjść z łóżka i być aktywnym. Bohaterowie znają swoje wady i problemy, wiedzą jakie popełniają błędy i robią wszystko aby z nimi walczyć, bo jak wiadomo, najcięższa walka, to walka z samym sobą.

Legalna Blondynka

Elle, bohaterka filmu, zdaje się być totalnie oderwana od rzeczywistości. Mimo to udowadnia, że warto być sobą na przekór wszystkim i wszystkiemu, i wcale nie trzeba dopasowywać się do ogółu.

Lego Przygoda

Doskonały film dla tych, którzy czują się nikim, kolejnym małym, nic nieznaczącym ziarnkiem piasku w przepastnej piaskownicy. Emmet i spółka pokażą Wam, że wcale tak nie jest, że wyjątkowy jest każdy, i każdy może osiągnąć wspaniałe rzeczy.

Stań przy mnie

Film, który uwiedzie swoją magią nawet najbardziej nieczułego widza. Konfrontuje świat wyidealizowany z rzeczywistością, pokazuje jak znowu być dzieckiem, jak cieszyć się drobiazgami i jak radzić sobie z najtrudniejszymi problemami.

Forrest Gump

Gdy wydaje ci się, że jesteś nikim, nic nie potrafisz i nikt cię nie kocha, bądź jak Forest Gump. Po prostu podbij świat.

PRZYGNĘBIAJĄCE FILMY NA BLUE MONDAY

Kategorie
Rankingi
Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2004-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach. Od 2006 r. stały współpracownik miesięcznika Nowa Fantastyka. Autor kilku scenariuszy komiksowych i opowiadań. Legniczanin. Tata.

Dodaj komentarz