Rankingi

Najciekawsze piosenki promujące gry

Zdarzają się gry, będące mistrzami pierwszego wrażenia. Nie zawsze jednak chodzi o grafikę. Czasem trailer obiecującej gry potrafi kupić nas… dobrą muzyką, budującą klimat i rozbudowującą opowieść w bardzo subtelny sposób. Przyjrzyjmy się najciekawszym utworom, jakie wykorzystywano do promocji gier na przestrzeni ostatnich lat. Niektóre nagrano specjalnie na potrzeby promocji, inne po prostu pasowały jak ulał.

Cyberpunk 2077 – Archive – Bullets

Jedną z głównych składowych cyberpunku, kryjącą się za rekwizytami, jest uczucie niepokoju ciążące odbiorcy. Takie nie do końca przyjemne, ale elektryzujące odbiorcę ukłucie koncentrujące się gdzieś z tyłu głowy. Świat zapowiedzianego przez CD Project Cyberpunku taki niepokój budzi, a piosenka Archive tylko go podkreśla.

Bioshock: Infinite – Nico Vega – Beast of America

Dzieło Irrational Games to pod wieloma względami rzecz unikatowa. Niesamowita stylistyka, fabuła, postacie, grafika, przesłanie, gameplay… ale i udźwiękowienie. Już na etapie promocji wybrano kilka niesamowitych utworów, nawiązujących do treści, a pośród nich najbardziej wyróżniało się „Beast”, z dogranym na potrzeby zwiastuna „mruczandem” na początku.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – Mike Oldfield – Nuclear

Seria Hideo Kojimy zawsze słynęła ze świetnej muzyki, wykorzystywania zarówno znanych jak i początkujących wykonawców. Kilka świetnych kawałków wykorzystano do promocji zwieńczenia serii, a pośród nich wyróżniało się „Nuclera” Oldfielda – piosenka idealnie oddająca gorzką historię o ciężkim losie żołnierza.

Flatout 2 – Rob Zombie – Demon Speeding

Rob Zombie ma najwyraźniej słabość do szybkiej jazdy, bo nie jest to pierwszy jego kawałek poświęcony wyścigom i prędkości – obok „Two lane blacktop” czy „Draguli”. „Demon Speeding” może nie jest największym przebojem na jego liście, ale idealnie pasuje do opartej na destrukcji ścigałki.

Dark Souls – The Silent Comedy – Bartholomew

Dark Souls uderzyło jak grom z jasnego nieba, zachwyciło graczy wykonaniem, klimatem, poziomem trudności. Myślę jednak, że parę osó przekonało się do gry dzięki zwiastunowi, który uzbrojono w piosenkę w nieoczywisty sposób łączącą się z treścią produkcji.

Battlefield: Bad Comany 2 Vietnam – Creedence Clearwater Revival – Fortunate Son

Dodatek do jednej z najlepszych odsłon Battlefielda doczekał się świetnego, klimatycznego zwiastuna z muzyką znakomicie oddającą klimat Wietnamskiego piekła, pokazywanego przez pryzmat iluzorycznego Amerykańskiego Snu.

Need for Speed: Underground 2 – Spiderbait – Black Betty

Był taki czas, że nikt nie śmiał kwestionować prymatu Need for Speeda nad innymi ścigałkami. Kolejne odsłony zdobywały serce graczy już na etapie zwiastunów jak druga część „Undergrounda”, uzbrojona w pazurzasty cover „Black Betty” w wykonaniu australijskiego Spiderbait.

Kategorie
Rankingi
Hubert Sosnowski

Miłośnik popkultury pod każdą postacią - literacką, muzyczną, filmową, komiksową, grową, serialową. Publikował w "Science Fiction Fantasy i Horror", "LiteRacjach", "Playboyu" oraz w portalach internetowych - GRY-Online, Kawernie, Szortalu, Onecie. Od 2014 regularnie pisuje do Dzikiej Bandy. Człowiek sympatyczny, acz nękają go napady wyjątkowo czarnego humoru.

Dodaj komentarz