Rankingi

Gadżety z filmów, które trafiły do rzeczywistości

Po wielkich kinowych przebojach często zostaje nam masa intensywnych, żywych wspomnień. Wracamy do nich przy różnych okazjach. Czasem pomagają w tym przedmioty inspirowane daną produkcją. Niektóre już powstały, niektóre są dopiero w fazie planowania – a jakiś procent być może zmieni rzeczywistość.

Buty Ripley (Obcy: Decydujące starcie)

reebok-alien-stomper-30th-anniversary-1

Każdemu, kto oglądał „Obcych” Scotta, mogły się rzucić w oczy niesamowicie fajne buty, jakie nosiła Ripley. Może nie mają jakichś niesamowitych właściwości, ale wyglądają szałowo i przywołują nostalgię za pierwszymi filmami z serii. Reebok z okazji rocznicy premiery wypuścił takie buty do sprzedaży. Różnią się tylko obecnością logo producenta.

Hoverboard (Powrót do przyszłości)

Mało było filmów, które grały na naszych szczenięcych marzeniach i podkręcały je z równym wdziękiem, co „Powrót do przyszłości” Zemeckisa. Pośród wszystkich nieprawdopodobnych sytuacji i bajerów w pamięć zapadł wszystkim Hoverboard. Od wielu lat pracowano nad technologiami, które umożliwiłyby powstanie latającej deskorolki. Pod koniec ubiegłego roku ARCA Space Corporation ogłosiła, że w produkcji znajduje się deska, która póki co, potrafi lewitować przez około 6 minut – na tyle pozwala jej bateria.

Tłumacząca obroża (Odlot)

Zastanawialiście się kiedyś, co myślą Wasze czworonogi? Może chciałyby się czymś z Wami podzielić, podziękować za opiekę lub nawrzucać za beznadziejną karmę? Z pomocą być może przyjdzie Wam kolejny nieprawdopodobny gadżet, tym razem przywodzący na myśl obroże, jakie nosiły psy z Pixarowego „Odlotu”. Umożliwiały przełożenie psich myśli i emocji na ludzki język. Toporną wersję takiego urządzenia można znaleźć w ofercie amazonu, choć produkt wygląda jak Tamagotchi zawieszone na obroży i znajduje się w fazie testowej.

Pigułka geniuszu (Jestem bogiem)

Synapsyl-Focus

Czy coś by Was powstrzymało przed zażyciem cudownego leku, zwiększającego Wasze zdolności umysłowe? Niektórzy wskazują, że „Jestem bogiem” to praktycznie poradnik zdrowego narkomana, gdyż cudowna pigułka zwiększająca potencjał umysłowy działała jak drag, który trzeba odpowiednio dawkować. W zamian – oferowała możliwość niespotykanego dotąd rozwoju. Co ciekawe, niedawno na amerykańskim rynku pojawił się preparat (Synapsyl), który podobno jest w stanie zdziałać podobne cuda  z naszym mózgiem. Reflektujecie?

Buty Marty’ego McFlya (Powrót do przyszłości)

nike marty mcfly

Nike też miało swoją linię butów wywodzących się z kinowego przeboju. Zaczerpnęło wprost z „Powrotu do przyszłości” (jakoś sporo fajnych gadżetów z tego filmu przeniknęło do rzeczywistości). Co ciekawe, spora część zysków ze sprzedaży poszła na fundację Michaela J. Foxa, zajmującą się walką z chorobą Parkinsona.

Samochody z autopilotem (Strażnik czasu / Raport mniejszości)

Badania nad rozwojem Sztucznej Inteligencji trwają w najlepsze. Pracuje się też nad sterowanymi SI samochodami. Powstało już wiele prototypów. Ciężko stwierdzić, czy to nieuchronna przyszłość motoryzacji, czy też bajer, który zniknie. Niemniej, wizja samochodów z Windowsem za kierownicą brzmi dosyć apokaliptycznie…

Kategorie
Rankingi
Hubert Sosnowski

Miłośnik popkultury pod każdą postacią – literacką, muzyczną, filmową, komiksową, grową, serialową. Publikował w „Science Fiction Fantasy i Horror”, „LiteRacjach”, „Playboyu” oraz w portalach internetowych – GRY-Online, Kawernie, Szortalu, Onecie. Od 2014 regularnie pisuje do Dzikiej Bandy. Człowiek sympatyczny, acz nękają go napady wyjątkowo czarnego humoru.

Dodaj komentarz