Disney
Rankingi

Dredy Jacka Sparrowa – ranking filmowych wpadek

Błędy zdarzają się najlepszym. Pomyłki, źle rozstawione rekwizyty, które zmieniają położenie między ujęciami. Zdarza się. Prezentujemy Wam najciekawsze pomyłki ze znanych filmów.

Dredy kapitana Sparrowa

Sparrow

Już w pierwszej części nie pilnowano tego elementu charakteryzacji zbyt mocno. Dlatego w różnych scenach Johny Depp latał z różną ich ilością.

Zaginiona ławka ofiarą „Podziemnego kręgu”

podziemny krąg

Kiedy główny bohater, dyskutując z Tylerem, próbuje dostać się do zaminowanego budynku, musi zniszczyć szybę w drzwiach. Najpierw próbuje uderzyć w nią ławką, potem rozbić kopnięciem. Przy tym drugim podejściu improwizowany taran dematerializuje się w niewyjaśnionych okolicznościach.

Wędrująca, zmiennokształtna blizna Geralta

geraltus

Okej, „Wiedźmin” do panteonu arcydzieł filmografii nie wejdzie, ale przy wszystkich wpadkach budzących zażenowanie – znalazła się jedna, dla odmiany dosyć zabawna. Mianowicie, wędrująca po całej twarzy, zmieniająca kształt blizna Geralta. Krążą plotki, że przemieszczała się zgodnie z ruchem w skazówek zegara.

Quo Vadis w tych adidaskach?

adidaski w quo vadis

To kolejny polski film nie najwyższych lotów, ale odtrąbiony z wielką pompą. I pełen błędów. Cóż, wycieczki szkolne musiały na coś chodzić. W scenie, w której Paweł Deląg ratuje piękną Lidię widać, jak jeden z aktorów nosi aprobowane przez rekonstruktorów historycznych adidaski…

Braveheart, a sprawa samochodu

blooper43-1

W jednej z kluczowych scen batalistycznych hitu „Mela Gibsona” przez kadr przewija się najzwyklejszy w świecie samochód. Trochę nie pasował do i tak lekko nagiętych realiów, ale może chciał dołączyć do szarży angielskiej jazdy?

Szczęście archeologa

indy jehova

Poczciwy Jahwe musi bardzo lubić Indianę Jonesa, bowiem w klasycznej scenie „prób” z końcówki „Ostatniej Krucjaty” nie tylko wybacza mu błąd w pisowni imienia, ale także pozwala utrzymać się na innym kafelku z nieprawidłową literą.

Szyba z czynnikiem regenerującym w „Ojcu chrzestnym”

THE GODFATHER 1972 JAMES CAAN GODF 002CP, Photo by: Everett Collection (3738)

Czynnik regenerujący był domeną Wolverine’a, dzięki niemu bohater praktycznie zyskał nieśmiertelność. Tymczasem, w historii filmu takie przypadki zdarzały się już wcześniej – na przykład w klasycznej scenie z Ojca Chrzestnego, kiedy Sonny zostaje zastrzelony. Pierwsze strzały padają przez szybę, która pęka i rozpada się na kawałki, ale w następnym ujęciu powoli wraca do formy…

Rozpłatana głowa T-1000

Terminator-2

T-800 w scenie w windzie strzela T-1000 w głowę, która w efekcie zostaje rozdzielona na dwa płaty. Jeśli się jednak dobrze przyjrzeć, zauważymy, że imitacja głowy Roberta Patricka jest rozdzielona jeszcze zanim Arnold oddaje strzał.

Czarne jest białe

die hard 2

W „Szklanej Pułapce 2” następuje zabawna sekwencja kiedy czarnoskóry aktor w jednym, dość istotnym momencie zostaje podmieniony przez białego. Zobaczcie sami.

Dobry dinozaur, grzeczny dinozaur

jurassic park
W trakcie sceny kuchennej, jeden z animatorów raptora łapie go za ogon, aby ten nie poleciał zbytnio do przodu. Wygląda to jak głaskanie grzecznego pieska.

Kategorie
Rankingi
Hubert Sosnowski

Rocznik 1991, zodiakalny bliźniak, który potrafi płynnie przejść od słodkiego lenistwa do nadaktywności – i z powrotem. Z tego tytułu znajduje czas zarówno, na wycieczki w świat filmów, książek, komiksów, gier, larpów i muzyki, rozmaitych hobby, a czasem nawet w otchłań studiów. Publikował, w „Science Fiction Fantasy i Horror”, „LiteRacjach” oraz w portalach internetowych – GRY-Online, Kawernie, Szortalu, Onecie. Od 2014 regularnie pisuje do Dzikiej Bandy.

Dodaj komentarz