Derek Henthorn
Rankingi

Charlotte Link – powieści, które czytam

Bestsellerowa autorka kryminałów Charlotte Link, której autobiograficzna powieść „Sześć lat” niedawno się ukazała, tylko u nas opowiada o trzech powieściach, które zrobiły na niej wrażenie (i które poleca każdej swojej czytelniczek).

 

Die Bertinis, Ralph Giordano

ralph giordano

To jedna z tych powieści do których wracam bezustannie. Autobiograficzna rodzinna saga, która rozlicza się z historią Niemiec a przy tym jest niezwykle poruszająca.

Wilk, Mo Hayder

mo hyder

Bardzo zgrabnie wymyślona postać detektywa i solidny warsztat. Czyta się świetnie a napięcie nie opuszcza nawet na sekundę. Hayder wie jak budować suspens.

Dziewczyna z pociągu, Paula Hawkins

hawkins

Bo zgrabnie połączyła wątek obyczajowy z historią kryminalną. I stworzyła wiarygodne postaci udręczonych przez życie i partnerów kobiet.

 

Kategorie
Rankingi
Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, "Gazeta wyborcza", "Rzeczpospolita", „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) "Londyn. Przewodnik Popkulturowy" (2015) i "Wspaniałe życie" (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w "Nowej Fantastyce", w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Dodaj komentarz