Rankingi

Bill Murray – nie tylko aktor

Uwielbiamy Billa Murraya. Czarował nas w rozmaitych produkcjach, starych „Pogromcach duchów” czy subtelnym „Między słowami”. Aktor posiada jednak zdecydowanie więcej talentów i nigdy nie wahał się, by z nich korzystać. Tego lata wyda płytę, ale to nie jedyna pozafilmowa aktywność, którą warto przypomnieć.

Restaurator

Aktorowi zdarza się polewać shoty w barach, ale to nie wszystko. Bill Murray aktywnie wspiera swoich braci w prowadzeniu restauracji Murray Bros. Caddyshack położonej w sercu World Golf Village. A skoro przy golfie i sportach jesteśmy…

Sportowiec

Odtwórca głównej roli w Dniu Świstaka jest zapalonym golfistą, co zaakcentował chociażby w Kosmicznym meczu. Ale to nie wszystko. Swego czasu – i to w sumie nie tak dawno – grywał w baseball i został współwłaścicielem niezależnej drużyny.

Imprezowicz

No dobra, co drugi aktor posiada tę funkcję niejako wbudowaną, a Charlie Sheen doprowadził rzecz do ekstremum, ale mało kto potrafi wkręcić się na studencką balangę w tak sympatyczny sposób i jeszcze… dobrowolnie pozmywać naczynia. Wszystkie.

Komik

Jest to odrobinę powiązane z filmami, ale przecież nie do końca. Jednym z fundamentów kariery Murraya są występy komediowe na scenie. Znany był między innymi z pokazywania się w Saturday Night Live.

Muzyk

Nadchodząca płyta New Worlds to nie jedyny przejaw aktywności muzycznej Billa Murraya. Grywał na gitarze na Eric Clapton’s Crossroads Guitar Festival, przede wszystkim jednak naprawdę porządnie śpiewa (na filmiku możecie zobaczyć aktora występującego z Clintem Eastwoodem). Nie wspominając o wkręcaniu się na imprezy karaoke…

Kategorie
Rankingi
Hubert Sosnowski

Miłośnik popkultury pod każdą postacią - literacką, muzyczną, filmową, komiksową, grową, serialową. Publikował w "Science Fiction Fantasy i Horror", "LiteRacjach", "Playboyu" oraz w portalach internetowych - GRY-Online, Kawernie, Szortalu, Onecie. Od 2014 regularnie pisuje do Dzikiej Bandy. Człowiek sympatyczny, acz nękają go napady wyjątkowo czarnego humoru.

Dodaj komentarz