Rankingi

Aktorzy wyrzuceni z planu za skandale

Od miesiąca-dwóch wybuchają kolejne afery związane z oskarżeniami o gwałt i molestowanie. Oprócz Harveya Weinsteina, poleciała między innymi głowa Kevina Spacey. Przypadek gwiazdora nie jest oczywiście jedynym spektakularnym przykładem zwolnienia z serialu. Oto kilka z nich.

Charlie Sheen – „Dwóch i pół”

Pół-człowiek, pół-kokaina po raz wtóry wylądował na detoksie w 2011, co spowodowało opóźnienia na planie sitcomu „Dwóch i pół” – anulowano resztę ósmego sezonu. Jeśli dodać do tego aroganckie zachowanie wobec współpracowników i niewybredne komentarze wygłaszane pod adresem twórcy serialu, Chucka Lorre – to wystarczyło, by zwolnić Charliego Sheena i zastąpić Ashtonem Kutcherem.

Robert Downey Jr. – „Ally McBeal”

Obecnie znany głównie z roli Tony’ego Starka, u progu nowego wieku święcił tryumfy jako Larry Paul w „Ally McBeal”. Niestety, aktor zmagał się wtedy z uzależnieniem od narkotyków i akurat przegrywał tę walkę, a w dodatku miał problemy z prawem, został nawet złapany, kiedy był pod wpływem narkotyków. W ostatniej chwili jego postać została zmarginalizowana i wycięta z serialu.

Shannen Doherty – „Beverly Hills 90210”, „Czarodziejki”

Niektórzy popełniają te same błędy po kilka razy – tak jak Shannen Doherty, gwiazda „Beverly Hills 90210” i „Czarodziejek”. Na plan pierwszego z wymienionych seriali często się spóźniała, zachowywała się coraz gorzej, a zwieńczeniem była bójka z Jennie Garth. Za podobne akcje, z pominięciem bójki, została zwolniona również z drugiej produkcji.

Kevin Spacey – „House of Cards”

W przypadku tego aktora – gówno trafiło w wiatrak. Liczne zarzuty o molestowanie młodych mężczyzn i chłopców spowodowały, że został wykluczony z udziału w nadchodzącym, finałowym sezonie „House of Cards”. Nie wiadomo, czy ostatnia seria w ogóle zadebiutuje na ekranach, a jeśli nawet – jeszcze bardziej niepewny jest jej ostateczny kształt.

Mackenzie Phillips – „One Day at a Time”

Phillips została wyrzucona z oryginalnej wersji „One day at a Time”, gdzie grała buntowniczą Julie. W okolicach trzeciego sezonu została aresztowana, doszły też problemy z narkotykami i alkoholem. Otrzymała ostatnią szansę, ale zasłabła pod wpływem środków odurzających – i ostatecznie musiała odejść z produkcji.

Lisa Robin Kelly – „Różowe lata 70”

Historia w gruncie rzeczy podobna do poprzedniej, z tym, że podszyta prawdziwą tragedią. Kelly grała Laurie, siostrę Erica Formana w „Różowych latach ’70”. Pracę w coraz większym stopniu utrudniało jej zażywanie substancji psychoaktywnych. Z czasem wyszło na jaw, że uciekła w nałogi z powodu poronienia. Koniec końców, mimo próby powrotu, została zwolniona z serialu.

Jeremy Clarkson – „Top Gear”

„Top Gear” to najpopularniejszy program motoryzacyjny świata, zaś jego twarzą przez długie lata był oczywiście Jeremy Clarkson, wspierany przez Jamesa Maya i Richarda Hammonda. Prowadzącemu zarzucono jednak bezczelność, rasistowskie zachowania oraz stosowanie przemocy wobec producenta show – dlatego też kontrakt gwiazdora nie został przedłużony. Clarkson spadł na cztery łapy, prowadzi „The Grant Tour” dla Amazonu, wraz z dwoma kolegami po fachu, a „Top Gear”… cóż, nie jest już tym samym programem, co kiedyś.

Jamie Lynn Spears – „Zoey 101”

Wśród młodzieżowych produkcji też nie obyło się bez hałasu. Jamie Lynn Spears, młodsza siostra Britney Spears, odeszła z serialu „Zoey 101”, gdzie grała główną rolę, gdyż jako szesnastolatka zaszła w ciążę ze swym chłopakiem (dwa lata przed dozwolonym wiekiem według prawa stanowego). Produkcję niedługo potem anulowano.

Kategorie
Rankingi
Hubert Sosnowski

Miłośnik popkultury pod każdą postacią - literacką, muzyczną, filmową, komiksową, grową, serialową. Publikował w "Science Fiction Fantasy i Horror", "LiteRacjach", "Playboyu" oraz w portalach internetowych - GRY-Online, Kawernie, Szortalu, Onecie. Od 2014 regularnie pisuje do Dzikiej Bandy. Człowiek sympatyczny, acz nękają go napady wyjątkowo czarnego humoru.

Dodaj komentarz