Rankingi

Aktorzy wyrzuceni z planu za skandale

Od miesiąca-dwóch wybuchają kolejne afery związane z oskarżeniami o gwałt i molestowanie. Oprócz Harveya Weinsteina, poleciała między innymi głowa Kevina Spacey. Przypadek gwiazdora nie jest oczywiście jedynym spektakularnym przykładem zwolnienia z serialu. Oto kilka z nich.

Charlie Sheen – „Dwóch i pół”

Pół-człowiek, pół-kokaina po raz wtóry wylądował na detoksie w 2011, co spowodowało opóźnienia na planie sitcomu „Dwóch i pół” – anulowano resztę ósmego sezonu. Jeśli dodać do tego aroganckie zachowanie wobec współpracowników i niewybredne komentarze wygłaszane pod adresem twórcy serialu, Chucka Lorre – to wystarczyło, by zwolnić Charliego Sheena i zastąpić Ashtonem Kutcherem.

Robert Downey Jr. – „Ally McBeal”

Obecnie znany głównie z roli Tony’ego Starka, u progu nowego wieku święcił tryumfy jako Larry Paul w „Ally McBeal”. Niestety, aktor zmagał się wtedy z uzależnieniem od narkotyków i akurat przegrywał tę walkę, a w dodatku miał problemy z prawem, został nawet złapany, kiedy był pod wpływem narkotyków. W ostatniej chwili jego postać została zmarginalizowana i wycięta z serialu.

Shannen Doherty – „Beverly Hills 90210”, „Czarodziejki”

Niektórzy popełniają te same błędy po kilka razy – tak jak Shannen Doherty, gwiazda „Beverly Hills 90210” i „Czarodziejek”. Na plan pierwszego z wymienionych seriali często się spóźniała, zachowywała się coraz gorzej, a zwieńczeniem była bójka z Jennie Garth. Za podobne akcje, z pominięciem bójki, została zwolniona również z drugiej produkcji.

Kevin Spacey – „House of Cards”

W przypadku tego aktora – gówno trafiło w wiatrak. Liczne zarzuty o molestowanie młodych mężczyzn i chłopców spowodowały, że został wykluczony z udziału w nadchodzącym, finałowym sezonie „House of Cards”. Nie wiadomo, czy ostatnia seria w ogóle zadebiutuje na ekranach, a jeśli nawet – jeszcze bardziej niepewny jest jej ostateczny kształt.

Mackenzie Phillips – „One Day at a Time”

Phillips została wyrzucona z oryginalnej wersji „One day at a Time”, gdzie grała buntowniczą Julie. W okolicach trzeciego sezonu została aresztowana, doszły też problemy z narkotykami i alkoholem. Otrzymała ostatnią szansę, ale zasłabła pod wpływem środków odurzających – i ostatecznie musiała odejść z produkcji.

Lisa Robin Kelly – „Różowe lata 70”

Historia w gruncie rzeczy podobna do poprzedniej, z tym, że podszyta prawdziwą tragedią. Kelly grała Laurie, siostrę Erica Formana w „Różowych latach ’70”. Pracę w coraz większym stopniu utrudniało jej zażywanie substancji psychoaktywnych. Z czasem wyszło na jaw, że uciekła w nałogi z powodu poronienia. Koniec końców, mimo próby powrotu, została zwolniona z serialu.

Jeremy Clarkson – „Top Gear”

„Top Gear” to najpopularniejszy program motoryzacyjny świata, zaś jego twarzą przez długie lata był oczywiście Jeremy Clarkson, wspierany przez Jamesa Maya i Richarda Hammonda. Prowadzącemu zarzucono jednak bezczelność, rasistowskie zachowania oraz stosowanie przemocy wobec producenta show – dlatego też kontrakt gwiazdora nie został przedłużony. Clarkson spadł na cztery łapy, prowadzi „The Grant Tour” dla Amazonu, wraz z dwoma kolegami po fachu, a „Top Gear”… cóż, nie jest już tym samym programem, co kiedyś.

Jamie Lynn Spears – „Zoey 101”

Wśród młodzieżowych produkcji też nie obyło się bez hałasu. Jamie Lynn Spears, młodsza siostra Britney Spears, odeszła z serialu „Zoey 101”, gdzie grała główną rolę, gdyż jako szesnastolatka zaszła w ciążę ze swym chłopakiem (dwa lata przed dozwolonym wiekiem według prawa stanowego). Produkcję niedługo potem anulowano.

Kategorie
Rankingi
Hubert Sosnowski

Rocznik 1991, zodiakalny bliźniak, który potrafi płynnie przejść od słodkiego lenistwa do nadaktywności – i z powrotem. Z tego tytułu znajduje czas zarówno, na wycieczki w świat filmów, książek, komiksów, gier, larpów i muzyki, rozmaitych hobby, a czasem nawet w otchłań studiów. Publikował, w „Science Fiction Fantasy i Horror”, „LiteRacjach” oraz w portalach internetowych – GRY-Online, Kawernie, Szortalu, Onecie. Od 2014 regularnie pisuje do Dzikiej Bandy.

Dodaj komentarz