Miramax
Rankingi

7 zakazanych plakatów filmowych

Plakaty filmowe często wywołują równie wielkie emocje pośród cenzorów i publiczności jak same filmy. Pamiętacie piersi Evy Green z „Sin City 2”? Zakazano ich, bo były zbyt wyzywające i nagie. Poniżej znajdziecie siedem innych zakazanych plakatów

 

ŻYĆ SZYBKO, UMIERAĆ MŁODO reż. Roger Avary

rules

Wielka finansowa klapa Avary’ego (współscenarzysta Pulp Fiction) i zarazem jedna z najbardziej absurdalnych awantur o plakat. Popatrzcie zresztą sami – pluszaki w erotycznych konfiguracjach są zabawne, a nie wulgarne. Ale cenzorzy w USA uznali, że mogą „skrzywić psychikę młodych odbiorców”.

 

WSTYD reż Steve McQueen

wstyd

 

Niby lubimy ejakulację i bez niej nie byłoby życia na ziemi, ale patrzenia na nasienie – już nie. Napis ze spermy uraził zarówno widzów, jak cenzorów. Zdjęte. Zakazane.

 

ZACK I MIRI KRĘCĄ PORNOSA reż. Kevin Smith

 zackimiri

Kolejny plakat, który jest inteligentny, dowcipnie gra z erotyczną tematyką filmu i… znów wywołuje skandal. I to większy niż sam film. Przecież to jawnie nawiązuje do seksu oralnego! Naprawdę? O rany – czujemy się zbrukani.

SKANDALISTA LARRY FLINT reż. Milos Forman

larrry

O rozciągniętego w pozycji chrystusowej Flynta toczono boje i w Polsce, i w USA. Plakat zdejmowano z kin, pisano protesty. Po latach – plakat i film bronią się świetnie, o awanturach pamiętają tylko ci, którzy interesują się historią.

PIŁA II reż. Darren Lynn Bousman

pila

Wiele plakatów do filmów grozy było gorszych, ale to plakat „Piły II” został zakazany. Poszło o dwa paluszki i aspekt estetyczny. Podobno plakat przeszkadzał ludziom podczas konsumpcji. Znaczy – budził obrzydzenie. Ciekawe, prawda? Zapewne jego twórcy chcieli odbiorców wzruszyć….

 

ZĘBY reż. Mitchell Lichtenstein

zeby

Przypadek vagina dentata… Znaczy chodzi o to, że pani w swojej słodkiej muszelce ma słodkie i ostre ząbki, które odgryzają nieproszonych (i proszonych) gości. Plakat zakazano, bo… po jego zobaczeniu, młody odbiorca mógłby wyrobić sobie mylne wrażenia, że wagina jest uzębiona. A nie jest? Waginy kąsają najmocniej!(żart)

MILLENNIUM reż. David Fincher

millennium

Powyżej problem waginy z zębami, a tu… te złe i okropne sutki. Przypadek podobny do „Sin City 2”. Kawałek sutka wywołał oburzenie. Jak tak można, atakować ludzi sutkami. Brr, okropne.

Kategorie
Rankingi
Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, "Gazeta wyborcza", "Rzeczpospolita", „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) "Londyn. Przewodnik Popkulturowy" (2015) i "Wspaniałe życie" (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w "Nowej Fantastyce", w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Dodaj komentarz