Rankingi

7 najgorętszych kobiet Briana De Palmy

Najnowsze dzieło Briana De Palmy zatytułowane „Namiętność” opowiada o gorącym i niebezpiecznym romansie pomiędzy dwoma zmysłowymi kobietami granymi przez słodziutką, blondwłosą Rachel McAdams („Pamiętnik”, „Red Eye”, „Dzień dobry TV”) oraz enigmatyczną brunetką Noomi Rapace (trylogia „Millenium”, „Prometeusz”, „Sherlock Holmes: Gra cieni”). Ludzie mówią, że na starość reżysera „Nietykalnych” przygniotło libido i chce się teraz oczyścić na planie filmowym z najskrytszych erotycznych marzeń. Tyle, że przecież De Palma nieraz już pokazywał w swoich filmach gorące kobiety i lubił je rozbierać – a do tego robił to jak mało kto! Poniżej przypominamy więc siedem naszych ulubionych poprzedniczek ślicznych pań z „Namiętności”.

Angie Dickinson w filmie „W przebraniu mordercy” („Dressed to Kill”, 1980)

Kogo gra? Rudowłosą Kate Miller – atrakcyjną kobietę w średnim wieku znudzoną małżeństwem i marzącą o niezmordowanym kochanku, ale przy pierwszej lepszej okazji ładującą się pod ostrze psychopaty (psychopatki?!).

Jak nas uwodzi? Zamaszyście masturbując się pod prysznicem. Może niezbyt to z jej strony subtelne – ale przecież działa, prawda? Nawet jeśli w najodważniejszych zbliżeniach zastępuje ją jędrna dublerka…

Nancy Allen w filmie „W przebraniu mordercy” („Dressed to Kill”, 1980)

Kogo gra? Pechową call girl Liz Blake, która jako świadek krwawego morderstwa staje się zarówno główną podejrzaną, jak i potencjalną następną ofiarą psychopaty (psychopatki?!).

Jak nas uwodzi? Pozorną niewinnością i dziewczęcym urokiem połączonymi z seksowną koronkową bielizną i bardzo niegrzecznymi podwiązkami. Skoro nie umiał się jej oprzeć nawet ekranowy psychiatra grany przez samego Michaela Caine’a to jakie MY mamy szanse?!

Michelle Pfeiffer w filmie „Człowiek z blizną” („Scarface”, 1983)

Kogo gra? Zjawiskową Elvirę Hancock – kobietę narkotykowego bossa Franka Lopeza (Robert Loggia), którą bardzo chciałby przechwycić „młody gniewny” tego biznesu, Tony Montana (Al Pacino). Trochę z niej femme fatale, a trochę trofeum za dobre osiągi w pracy – ale tak czy inaczej, oczy odrywa się od niej z wielkim trudem…

Jak nas uwodzi? Nosząc się w delikatnych niczym wiatr sukieneczkach, które zdają się trzymać wyłącznie na wyprężonych sutkach właścicielki. Proszę nam wierzyć: znakomicie rozumiemy fatalne zauroczenie Tony’ego Montany.

Mary Elizabeth Mastrantonio w filmie „Człowiek z blizną” („Scarface”, 1983)

Kogo gra? Ukochaną siostrę Tony’ego Montany, Ginę, która też niestety wpada w świat narkotykowego piekła zadając się z kumplem Tony’ego, Mannym Riberą (Steven Bauer).

Jak nas uwodzi? Gardząc biustonoszami i hołdując działającemu na wyobraźnię modelowi „półnaga kobieta z giwerą w dłoni”. Na początku lat 80. jednym z jej atutów mogła być również dziko natapirowana fryzura.

Melanie Griffith w filmie „Świadek mimo woli” („Body Double”, 1984)

Kogo gra? Pornogwiazdę Holly Body, która specjalizuje się w tańcu erotycznym i nieświadomie wplątuje się w morderczą intrygę pewnego psychola z wielką wiertarką… A po drodze zaprzyjaźnia się z głównym bohaterem filmu, czyli cierpiącym na klaustrofobię aktorem Jake’em Scullym (Craig Wasson).

Jak nas uwodzi? Tańcząc. No i paradując w bieliźnie z czarnej skóry pozwalającej wyeksponować jej kształtne, wytatuowane pośladki.

Rebecca Romijn w filmie „Femme fatale” (2002)

Kogo gra? Dwie kobiety – Laure i Lily – z których jedna jest powszechnie szanowaną żoną amerykańskiego ambasadora, a druga jest wplątana w kradzież drogocennych brylantów… a być może to jedna i ta sama osoba z rozdwojeniem jaźni lub inną przykrą przypadłością? W końcu to film De Palmy, wszystko jest możliwe, a my nie chcemy niepotrzebnie zbyt wiele zdradzać…

Jak nas uwodzi? Wykonując seksowny taniec na stole bilardowym, mając na sobie wyłącznie skąpą czarną bieliznę i czarne kozaczki… Ajjj!

Rie Rasmussen w filmie „Femme fatale” (2002)

Kogo gra? Powalająco seksowną, czarnowłosą modelkę paradującą na festiwalu filmowym, która później okazuje się sprytną złodziejką współpracującą z równie ponętną bohaterką graną przez Rebeccę Romijn. Od razu widać, że byłaby z nich idealna para.

Jak nas uwodzi? Prezentując śmiałą wieczorową kreację: wijącego się po jej ciele złotego i nabijanego brylantami wężyka, który zdecydowanie więcej odkrywa niż zakrywa. No i oczywiście wymieniając w toalecie siarczystego całusa z Rebeccą Romijn.

Kategorie
Rankingi
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″. Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz