źródło: Metnalfloss
Rankingi

14 nadchodzących ekranizacji Stephena Kinga, o których mogliście nie wiedzieć

Wprawdzie „Mroczna wieża” z Idrisem Elbą zawiodła, ale po sukcesie „To” pewnym było, że kolejne ekranizacje prozy Stephena Kinga zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu. Wiele z nich jest już w produkcji.

The Dark Tower IV: Wizard and Glass (serial)

Zapowiedziany na 2018 serial, który będzie liczył przynajmniej dziesięć odcinków, zajmie się wyprawą Rolanda do alternatywnej wersji Kansas, zżeranej przez wirus supergrypy. Byłaby to jednocześnie podróż w tragiczną przeszłość Rewolwerowca. Na fotelu producenta zasiada Glen Mazzara odpowiadający między innymi za „The Walking Dead”, istnieje więc szansa, że nadchodząca adaptacja okaże się lepsza niż ostatnie podejście z Idrisem Elbą na pokładzie.

Drunken Fireworks (film)

„Drunken Fireworks” będzie bazował na jednym z tekstów zawartych w zbiorze „Bazar złych snów”. Oryginał opowiadał o losach Aidana McCauslanda, który razem z matką zdobył duże pieniądze dzięki ubezpieczeniu z wypadku. To jednak okazuje się niewystarczające, kiedy stanie w obliczu prawdziwej fortuny. W projekt zaangażowany jest m.in. James Franco.

The Talisman (film)

Kolejna produkcja oparta o prozę Kinga, w której palce macza Josh Boone (dla odmiany jako scenarzysta). Tym razem sprawa jest o tyle ciekawa, że „The Talisman” przeszło drogę od konceptu na serial do pełnoprawnego filmu kinowego.

8 (serial)

David F. Sandberg podjął się zadania nakręcenia serialu na podstawie nowelki „N” ze zbioru „Po zachodzie słońca”. Ta zaś opowiada o pacjencie szpitala psychiatrycznego, którego sposób myślenia może doprowadzić do spustoszenia w Maine. Premiera produkcji jeszcze nie jest ogłoszona.

It: Part 2 (film)

Nowe „To” okazało się wielkim hitem i pokazało, że historie o klaunach wciąż robią wrażenie – jeśli tylko odpowiednio je opowiedzieć. Nic więc dziwnego, że wytwórnia idzie za ciosem i szykuje kontynuację poświęconą losom tych bohaterów, którzy przeżyli i zdążyli dorosnąć. To jednak nie znaczy, że będą bezpieczni…

Castle Rock (serial)

Produkowana przez Hulu seria, w której palce macza J.J. Abrams. Nie jest jednak typową adaptacją prozy Stephena Kinga. To mieszanina najlepszych motywów z jego książek sprowadzona do jednego miejsca i czasu, serial grozy osadzony w małym miasteczku i jednocześnie kolaż rozmaitych pomysłów Króla.

Revival (film)

Adaptacja „Przebudzenia” Kinga. W obsadzie znajdzie się między innymi Russell Crowe, a za kamerą stanie fachowiec od przenoszenia beletrystyki na ekran – Josh Boone. To mroczna historia o brudnej, paskudnej stronie życia, w której prym wiodą uzależnienia i fanatyzm.

Pet Semetary (film)

„Cmętarz” miał już swój debiut na ekranie, w 1989 roku. Doczekał się nawet sequela. Teraz jednak czas na nowe otwarcie, które – być może – zaowocuje podobnym sukcesem, co „To”. Reżyserią oraz scenariuszem zajmą się Dennis Widmyer i Kevin Kolch.

Firestarter (film)

Kolejny remake na liście. „Podpalaczka” pojawiła się w kinach pierwszy raz w 1984 i co ciekawe – w nowej wersji producentką będzie odpowiadająca także za oryginał Martha de Laurentiis. Reżyserią zajmie się Akiva Goldsman. Film opowie historię rodziny, która po wzięciu udziału w eksperymencie musi uciekać przed rządową agencją.

Sleeping Beauties (film)

Książka napisana wspólnie przez Stephena i Owena Kinga – ojca i syna, była skazana na adaptację jeszcze przed wypuszczeniem do druku. To mroczne s-f osadzone w przyszłości, opowiadające o świecie, gdzie kobiety podczas snu otacza kokon, a ich świadomość przenosi się do innego, lepszego miejsca. Wpadają w furię, gdy ktoś próbuje je wybudzić. I tylko jedna z nich jest odporna na to zjawisko…

Hearts in Atlantis (film)

Ekranizacja zbioru pięciu nowel „Serca Atlantydów”. Pięć różnych tekstów, pięć różnych historii – i jeden reżyser, skupiający się na horrorach Johannes Roberts. Póki co, nieznamy daty premiery.

My pretty pony

Film, do którego zdjęcia rozpoczną się w 2018 roku, historia o przemijaniu, w której jedną z głównych ról odegra Tobin Bell, znany z wcielania się w Jigsawa, psychopatycznego mordercy ze słynnej serii „Piła”. Produkcja zostanie oparta o nowelkę ze zbioru „Marzenia i koszmary”.

Doctor Sleep (film)

„Doktor Sen” zabierze widzów z powrotem w objęcia jednego z ukochanych koszmarów, jakie King zafundował swoim czytelnikom i widzom za pomocą „Lśnienia”. To kontynuacja słynnej powieści, która zostanie przeniesiona na ekran z pomocą samego autora (w roli producenta), a za scenariusz weźmie się Akiva Goldsman.

The stand (film)

„Bastion”, opasłe post-apokaliptyczne tomiszcze pióra Kinga, przewinęło się już przez ekrany, ale – podobnie jak kilka innych dzieł Mistrza – dostało drugą szansę. Tym razem nie jako telewizyjny mini-serial, a pełnowartościowy film w reżyserii Josha Boona – tego samego, który bierze się również za „Przebudzenie”. „The Stand” jest następny w jego kolejce.

Kategorie
Rankingi
Hubert Sosnowski

Miłośnik popkultury pod każdą postacią - literacką, muzyczną, filmową, komiksową, grową, serialową. Publikował w "Science Fiction Fantasy i Horror", "LiteRacjach", "Playboyu" oraz w portalach internetowych - GRY-Online, Kawernie, Szortalu, Onecie. Od 2014 regularnie pisuje do Dzikiej Bandy. Człowiek sympatyczny, acz nękają go napady wyjątkowo czarnego humoru.

Dodaj komentarz