Rankingi

10 nowych seriali wartych uwagi

W USA i Wielkiej Brytanii podział na sezony zasadnicze i tzw. ogórkowe powoli staje się iluzją. Nowe seriale pojawiają się w ramówce przez okrągły rok, a ważny, rokujący duże nadzieje tytuł może zadebiutować w kwietniu, maju, bądź w czerwcu, co dawniej było nie do pomyślenia. Oto zestawienie dziesięciu seriali wartych uwagi w najbliższych miesiącach.

Houdini and Doyle/Premiera 13.03

W Wielkiej Brytanii serial jest emitowany od marca, a już same dwa nazwiska z tytułu powodują, że z pewnością warto do niego zajrzeć. Fabularną niespodzianką jest z pewnością fakt, że obaj słynni panowie zajmować się będą sprawami nadnaturalnymi. Można zatem przypuszczać, że w dziesięciu kolejnych odcinkach serialu czeka nas sporo dobrej rozrywki.

Game of Silence / Premiera 12.04

Piątka dawnych przyjaciół z dzieciństwa i wychodzący na jaw mroczny sekret, który ukrywali przez dwadzieścia pięć lat. Na pewno fajnie będzie zobaczyć na ekranie znanego między innymi z „Terriers” i „Czystej krwi” Michaela Raymonda-Jamesa, a co do reszty obsady, to można już obejrzeć pierwszy odcinek, żeby przekonać się, czy dali radę.

Containment / Premiera 19.04

I znowu Amerykanie sięgnęli po zagraniczny pierwowzór. „Containment” oparty jest na belgijskim „Cordon” i opowiada o wybuchającej w Atlancie epidemii.  Jej skutkiem jest stworzenie strefy kwarantanny, w której będą walczyć o przetrwanie ludzie odcięci od normalnego świata. Serial stacji CW, więc muszą być urodziwi, młodzi aktorzy, ale niezły poziom, który trzyma choćby „The 100”, daje nadzieję, że do survivalowej tematyki twórcy podejdą poważnie.

Preacher / Premiera 22.05

Jedna z najbardziej oczekiwanych, tegorocznych premier, oparta na słynnym, bluźnierczym i pełnym przemocy komiksie ze scenariuszem Gartha Ennisa. Trójka bohaterów – tytułowy kaznodzieja, jego (była) dziewczyna i pewien irlandzki wampir razem ruszają w podróż w poszukiwaniu Boga. Brzmi to może i dziwnie, ale może lepiej nie zdradzać istotnych szczegółów fabuły. Casting do serialu już zdążył wzbudził trochę kontrowersji, zwłaszcza wśród wielbicieli pierwowzoru, ale kolejne, wrzucane do sieci zajawki (walka Tulip!) pozwalają przynajmniej wierzyć, że twórcy nie odejdą od ducha komiksowego oryginału.

Roots / Premiera 30.05

„Roots”, czyli po prostu „Korzenie”. Starsi widzowie wciąż jeszcze pamiętają serial oglądany w czasach PRL-u , a niebawem czeka nas jego nowa wersja. Za produkcję odpowiedzialny jest kanał History, ten od „Wikingów”, a w obsadzie zobaczymy naprawdę znane nazwiska – jest Forest Whitaker, Anna Paquin i Jonathan Rhys Meyers. Czekamy z niecierpliwością!

Feed the Beast / Premiera 31.05

David Schwimmer na dobre powrócił do telewizyjnych występów i to wcale nie o komediowym charakterze. Zaliczył świetną rolę w „American Crime Story”, a już niebawem będzie go można zobaczyć w serialu stacji AMC „Feed the Beast”, opartym na duńskim „Bankerot”. Dwaj przyjaciele otwierają na Bronxie restaurację, ale nie będzie to bynajmniej serial o gotowaniu, tylko ponoć mroczny kryminał.

Outcast / Premiera 3.06

Serial po prostu skazany na sukces. Dlaczego? Bo oparty na komiksie Roberta Kirkmana, czyli scenarzysty „The Walking Dead”, co samo w sobie jest gwarancją powodzenia. Opętania, egzorcyzmy i kryjące się za nimi wielkie tajemnice. Seans obowiązkowy.

Animal Kingdom / Premiera 07.06

Serial oparty na znakomitym filmie o tym samym tytule z 2010 roku. Siedemnastoletni chłopak po śmierci matki musi przeprowadzić się do domu najbliższej rodziny, którą tworzą zajmujący się przestępczym fachem jego wujowie oraz rządząca żelazną ręką ich matka. W oryginale grała ją nominowana za tę rolę do Oscara Jackie Weaver, a w serialu zobaczymy Ellen Barkin. Zapowiadają się duże emocje.

BrainDead / Premiera 13.06

Już sam tytuł serialu robi dobrze. Niestety jeszcze nie pojawił się trailer, ale już co nieco wiadomo.  Młoda kobieta, zatrudniona na państwowej posadzie odkrywa, że amerykański rząd przestał normalnie pracować, a do tego na Ziemi pojawiła się forma Obcych, która zabrała się za pożeranie mózgów rządzących. Ponoć ma to być zombie-komedia, reklamowana hasłem „Co zjada Waszyngton?”. Zobaczymy, co się z tego urodzi.

American Gothic / Premiera 22.06

Ponownie dobrze rokujący tytuł i ponownie brak trailera oraz trzymana w tajemnicy fabuła. Wśród producentów jest Steven Spielberg, a w obsadzie między innymi Anthony Starr znany z  „Banshee”. Serial opowiada o bostońskiej rodzinie, a w tle jest seria morderstw i zamieszany w nią jeden z członków owej rodziny. Może być ciekawie.

 

Kategorie
Rankingi
Tomasz Miecznikowski

Filmoznawca z wykształcenia. Nałogowy pochłaniacz seriali. Kocha twórczość Stephena Kinga i wielbi geniusz Alana Moore’a. Pisał artykuły do „Nowej Fantastyki”, jego teksty i recenzje ukazują się na portalach fantastyka.pl i naekranie.pl. Wyróżniony przez użytkowników fantastyka.pl za najlepszy tekst publicystyczny 2013 roku. W 2014 roku dołączył do zespołu Dzikiej Bandy.

Dodaj komentarz