Prasówka

Prasówka – czyli co piszczy w popkulturze S01E05 (2017)

Wybór najciekawszych doniesień z popkultury.

1. Podczas Comic Con Experience 2017 w Sao Paulo w Brazylii przedstawiciele DC i Warner Bros ogłosili, jakich adaptacji mogą spodziewać się fani. Wśród wymienionych pozycji były między innymi kontynuacje „Wonder Woman” i „Suicide Squad”, ale też „Aquaman”, „Batgirl”, „Shazam”, „The Batman”, „Green Lantern Corps”, „Justice League Dark” i „Flashpoint”. (źródło)

2. Serialowy „Wiedźmin” od Netflixa zyskał właśnie scenarzystkę i showrunnera. To stanowisko zajmie Lauren Schmidt Hissrich, współtwórczyni „The Defenders” i „Daredevila”. (źródło)

3. Cameron, syn George’a A. Romero, ogłosił właśnie na Facebooku pierwszy casting do zapowiadanego od 2014 roku „Rise of the Living Dead„, prequela do słynnego horroru ojca, „Nocy żywych trupów”. Ponoć scenariusz Camerona spotkał się z aprobatą rodzica. (źródło)

4. Animacja „She-Ra: Princess of Power„, będąca spin-offem „He-Mana”, a opowiadająca o księżniczce Adorze, siostrze bliźniaczce księcia Adama (czyli He-Mana), broniącej Eternii przed zakusami Hordaka, doczeka się rebootu. Nowy serial będzie współprodukowany przez Dreamworks Animation i Netflixa, a jego showrunnerem jest zdobywczyni nagrody Eisnera, Noelle Stevenson, scenarzystka takich komiksów jak „Lumberjanes” czy „Nimona”. Premiera w 2018 r. (źródło)

5. Netflix nabył prawa do kolejnego wybornego science-fiction. Mowa o debiutanckiej powieści Johna Scalziego „Wojna starego człowieka„, która w 2006 r. była nominowana do nagrody Hugo.  Pisarz wraz z Jon Shestack Productions i Madhouse Entertainment będzie współprodukował film, który wcześniej miał powstać dla Paramount Pictures i SyFy. Nie ustalono jeszcze daty premiery. (źródło)

6. Stacja AMC ujawniła, że tworzy serial na podstawie powieści Dana Simmonsa „Terror„. Premiera pierwszego sezonu liczącego 10 odcinków już 26 marca 2018 r. Wśród producentó zasiada m.in. Ridley Scott. (źródło)

7. Netflix oficjalnie zamówił drugi sezon „Punishera„, a ogłosił go w taki sposób.

 

8. Opublikowano pierwsze zdjęcie z nowego sezonu kultowego serialu „Roseanne„, który po 21 latach przerwy powróci w 2018 r.

ROSEANNE
Episode: Dress to Impress
Pictured: SARA GILBERT, ROSEANNE BARR, JOHN GOODMAN

Kategorie
Prasówka

Dodaj komentarz