Prasówka

Prasówka – czyli co piszczy w popkulturze S01E03 (2017)

Wybór najciekawszych doniesień z popkultury.

1. W zeszłym roku władze Los Angeles przyjęły uchwałę, na mocy której wszystkie sodowe lampy miejskie zostaną zastąpione bardziej energooszczędnymi LEDami. Proces ten już się rozpoczął, a najbardziej cieszą się z tej decyzji filmowcy. Okazuje się bowiem, że miasto oświetlone na błękitno nabiera zupełnie innego charakteru, co w szczególności widoczne jest w obiektywie kamery. Efekt możecie obejrzeć na zdjęciach poniżej. (źródło)

2. W marcu tego roku ogłoszono, że Robert Rodriguez stanie za sterami prequela do „Ucieczki z Nowego Jorku„. Neil Cross, twórca „Luthera”, napisał już scenariusz, który został przekazany Johnowi Carpenterowi. Reżyser pierwowzoru, który będzie również producentem wykonawczym nowego filmu, zaakceptował skrypt, dzięki czemu produkcja będzie mogła wkrótce wystartować. Twentieth Century Fox planuje z nowej „Ucieczki…” stworzyć franczyzę na wzór współczesnej „Planety małp”. (źródło)

3. Prace nad „Bohemian Rhapsody„, biografią zespołu Queen, zostały wstrzymane. Wytwórnia 20th Century Fox zwolniła dotychczasowego reżysera, Briana Singera, który pokłócił się z aktorem Rami Malekiem, wcielającym się w postać Freddy’ego Mercurego. Singer utrzymuje, że Foxowi przeszkadzał fakt, iż reżyser musi poświęcić chwilę, by zająć się zdrowiem swoim i bliskich. (źródło)

4. Istnieje prawdopodobieństwo, że następnym filmem, jaki stworzy Quentin Tarantino będzie… „Star Trek„. Słynny reżyser zgłosił się ze swoim nowym pomysłem do J.J. Abramsa, który miałby zostać producentem obrazu. Twórca „Pulp fiction” chce przekazać swoją ideę do obróbki grupie scenarzystów, a następnie nakręcić obraz. (źródło)

5. Nadciąga nowe „Halloween” – bezpośredni sequel legendarnego horroru, ignorujący pozostałe kontynuacje. Za kamerą stanie Danny McBride, a w jedną z głównych ról ponownie wcieli się Jamie Lee Curtis, jedna z bohaterek oryginału. Muzykę skomponuje twórca pierwowzoru, John Carpenter. (źródło)

Kategorie
Prasówka

Dodaj komentarz