Prasówka

Prasówka – czyli co piszczy w popkulturze S01E01 (2017)

Wybór najciekawszych doniesień z popkultury

1. W Atlancie rozpoczęły się właśnie prace na planie trzeciego filmu rozgrywającego się w uniwersum „Scooby Doo”. Aktorski „Daphne and Velma” opowie genezę dwóch głównych bohaterek animowanego serialu, a ich role otrzymały odpowiednio Sarah Jeffery (“Uwikłana”) i Sarah Gilman (“Ostatni prawdziwy mężczyzna”). Film opowie o pierwszym spotkaniu Daphne Blake i Velmy Dinkley, które wspólnie będą musiały rozwiązać zagadkę znikających uczniów i ich niespodziewanych powrotów jako zombie. Premiera zaplanowana jest na 2018 r., a produkcją zajmuje się Blondie Girl Productions i Blue Ribbon Content należące do studia Warner Bros. (źródło)

2. Kolejny film z serii „Children of the Corn” w drodze. Marci MIller, odtwórczyni głównej roli, na swoim koncie na Instagramie, potwierdziła, że „Children of the Corn: Runaway” prawdopodobnie trafi na rynek video w lutym/marcu 2018 r.  Film opowiada historię młodej kobiety o imieniu Ruth, która odkrywa, że jest w ciąży po ucieczce ze szponów morderczego kultu w małym miasteczku na Środkowym Zachodzie. Ruth stara się oszczędzić swojemu synowi okropności z dzieciństwa, próbując zatrzeć ślady z przeszłości. Reżyseruje John Gulager (Pirania 3D). (źródło)

3. Stephen Knight oraz Tom Hardy łączą ponownie siły (wcześniej pracowali razem przy „Taboo” i „Peaky Blinders”). Tym razem wspólnie przeniosą na mały ekran „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa. Klasyczna historia o Ebenzerze Scrooge’u składać się będzie z trzech godzinnych odcinków, które zostaną wyświetlone na kanale BBC One. Serial współprodukuje Scott’s Scott Free London, należące do Ridleya Scotta oraz Hardy Son & Baker Toma Hardy’ego. (źródło)

art. Dean Morrissey

4. Uniwersum Jamesa Bonda rozrośnie się w nowych kierunkach. Pierwszym projektem na tej drodze będzie 40-stronicowy komiks, będący genezą zwierzchnika Bonda z ramienia MI6 – M. Pod tym kryptonimem ukrywało się wielu agentów, ale wszystko wskazuje na to, że bohaterem opowieści będzie Miles Messervy, którego znamy z kart komiksów o Bondzie z wydawnictwa Dynamite Entertainment (m.in. „James Bond: Warg” wydany przez Non Stop Comics). One-shot zatytułowany „James Bond: M” pisany jest przez Declana Shalveya („Deadpool vs. Old Man Logan”) i rysowany przez PJ Holdena (Sędzia Dredd), a jego premierę zaplanowano na luty 2018 r. (źródło)

5. Image Comics to wydawnictwo, które w latach 90. przeprowadziło istną rewolucję na amerykańskim rynku komiksowym. O jej szczegółach, wpływie jaki nadal wywiera na branżę, wzlotach i upadkach dowiecie się z przygotowanego przez stację SyFy dokumentu pt. So Much Damage: How Image Comics changed the world (do obejrzenia on line). Wśród występujących znajdują się założyciele wydawnictwa Todd McFarlane, Erik Larsen, Jim Lee, Rob Liefeld, Marc Silvestri, Jim Valentino i Whilce Portacio oraz zaproszeni gościem m.in. Robert Kirkman, Eric Stephenson, Brian Bendis czy Kelly Sue DeConnick.

Kategorie
Prasówka

Dodaj komentarz