seriale

Mentalista

Mentalista, (The Mentalist) sezon Trzeci, pomysłodawca: Bruno Heller, Galapagos

Świetny przykład serialu doskonale się zapowiadał, aby w kolejnych sezonach okazać się jeszcze lepszym. Dla niewtajemniczonych bohaterem i tytułowym „Mentalistą” jest Patrick Jane trzydziestokilkuletni przystojny mężczyzna który na każdym robi niezwykle sympatyczne wrażenie, jakby spotkał najmilszego człowieka na świecie. Tyle że to wszystko pozory.

Jane to bowiem niezwykle inteligentny i błyskotliwy facet, który doskonale wie jak oszukiwać ludzi, swoje nietypowe zdolności wykorzystuje pomagając kalifornijskiej policji w tropieniu przestępców. W trzecim sezonie twórca serialu Bruno Heller (wymyślił słynny „Rzym”) pokazuje mroczne oblicze ślicznego Jane’a, który nie cofnie się przed niczym aby dopaść w końcu człowieka, który wymordował mu rodzinę.  Daleki od policyjnej sztampy serii „NCIS” serial, który w umiejętny sposób łączy klasyczną detektywistyczną łamigłówkę, historię o seryjnym zabójcy z  opowieścią o powolnym popadaniu w obłęd tytułowego bohatera.

 

The Mentalis
Kategorie
seriale
Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, "Gazeta wyborcza", "Rzeczpospolita", „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) "Londyn. Przewodnik Popkulturowy" (2015) i "Wspaniałe życie" (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w "Nowej Fantastyce", w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Dodaj komentarz