Muzyka

Skrzek – SBB – Preisner

Skrzek – SBB – Preisner . Sony Music Polska 2012.

Nigdy nie wydawało mi się żeby grupa SBB jakoś szczególnie potrzebowała Zbigniewa Preisnera, ale słynny kompozytor oczywiście wiedział lepiej i zaproponował zespołowi swoje usługi w zakresie ponownego zmiksowania ich najznakomitszych utworów z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Takiej propozycji nie wypadało odrzucić i w ten właśnie sposób powstał album „Skrzek – SBB – Preisner”. Album pod każdym względem czarujący i pozbawiony jakichkolwiek mielizn, ale też wbrew pozorom nie wywracający kompozycji SBB na drugą stronę.

Preisner uznał najwyraźniej, że nie wypada zanadto ingerować w tak doskonałe dźwięki i tylko trochę je poprzekładał, nie stosując żadnych dogrywek. Mimo to, „Skrzek – SBB – Preisner” pozwala spojrzeć z nieco odmiennej perspektywy na takie klasyczne utwory SBB, jak choćby „Loneliness”, „Z miłości jestem” czy 20-minutowe, pod koniec wybuchające prawdziwie rockowym ogniem „Memento z banalnym tryptykiem”. A dla niektórych słuchaczy pozycja ta będzie pewnie efektownym wprowadzeniem w muzyczny dorobek SBB – wypada więc jednak panu Preisnerowi za pomysł na tę płytę ładnie podziękować.

 

Kategorie
Muzyka
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″. Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz