Muzyka

Six

Six, NoNe, Mystic Production 2012

Zespół NoNe nieraz już udowodnił, że potrafi poważnie zaskoczyć swoich fanów i za sprawą albumu „Six” robi to po raz kolejny. Co prawda mamy tu też rzeczy dla tej grupy typowe – jak choćby mocny numer tytułowy napędzany szybkimi ciosami bębniarza i mało chrześcijańskimi krzykami wokalisty (zakładam, że wers „On your knees, motherfucker!” nie ma nakłaniać słuchaczy do regularnego odmawiania pacierza…) – ale przy pierwszych odsłuchach płyty zwracają uwagę zwłaszcza te utwory, które znacząco odstają od ustalonej dotąd przez NoNe normy.

A są to: pięknie pokręcony, choć przez to początkowo trudny w odbiorze „Collect the Pieces”; najbardziej epicki i klimatyczny „Home of Three Ghosts”; oraz dodany jako bonus „Yesterday”, który zaskakuje bardzo tradycyjnym rockowym charakterem i mógłby być najmocniejszym punktem w repertuarze jakiegoś Nickelback. W połączeniu z resztą materiału, gdzie grupa po swojemu efektownie łączy potężne uderzenie z ciekawymi melodiami (np. w znakomitych „Understanding”, „Some of Them” czy „Veteran”), składa się to na jedno z najlepszych dokonań NoNe. Jeśli podobnie jak mnie w nowoczesnym metalu denerwuje Was zwykle monotonia, chwytajcie za „Six” – jest tu nie tylko moc, ale także robiąca spore wrażenie różnorodność.

 

Kategorie
Muzyka
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″.

Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz