Muzyka

Shrine of New Generation Slaves

Shrine of New Generation Slaves, Riverside, Mystic Production 2013

No to stało się – straciliśmy najlepszy krajowy zespół prog-metalowy! Jednak jak to w życiu: coś za coś i wraz z wydaniem „Shrine of New Generation Slaves” Riverside oficjalnie dołącza do grupy najlepszych krajowych zespołów prog-rockowych. Tak, tak – przygotujcie się na to, że podczas odsłuchiwania tej płyty będą Was nachodziły skojarzenia z Marillion, Genesis czy Deep Purple, a nie jakimś tam Dream Theater, pod styl którego to zespołu najczęściej dotąd podpinano granie grupy.

 

Kto więc liczył na kontynuację muzycznej drogi obranej przez Riverside na płycie „Anno Domini High Definition”, ten może początkowo poczuć rozczarowanie lekkością nowej produkcji, ale mam szczerą nadzieję, że po paru przesłuchaniach opamięta się i doceni prawdziwą wartość „Shrine of New Generation Slaves”. W końcu trudno nie pokochać tak zjawiskowych kompozycji, jak „The Depth of Self-Delusion”, „Deprived” czy długi i mieniący się różnymi odcieniami rocka „Escalator Shrine”. Nie można też narzekać, że wszystkie kawałki brzmią podobnie bo przecież singlowy „Celebrity Touch” wnosi do całości niezbędną dawkę adrenaliny, a znów „Feel Like Falling” zaskakuje bardziej syntetycznym charakterem (nie na darmo początkowo nosił tytuł… „Depeche Mode”). A jeśli ktoś uważa, że nowe dzieło Riverside jest zbyt mało rozimprowizowane, to wynagradza mu to bonusowy dysk z ponad 20 minutami wciągającego jamu w postaci „Night Session, Part One” oraz „Night Session, Part Two”. Nie wiem jak Wy, ale ja to nowe wcielenie Riverside kupuję!

 

Kategorie
Muzyka
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″.

Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz