Muzyka

Rising

Rising, Will Wallner & Vivien Vain, Metal Mind Productions 2012.

Ile razy słuchaliście dobrej rockowej płyty po brzegi wypchanej muzyką i zastanawialiście się jak wiele mogłaby zyskać gdyby wyrzucić z niej wszystkie średnio udane kawałki? Naprawdę nie rozumiem dlaczego niektórzy muzycy czują tak ogromną presję żeby nagrywać 70-minutowe albumy choć pomysłów wyraźnie starcza im na jakąś połowę materiału. Duet Will Wallner/Vivien Vain nie poddał się temu niezrozumiałemu trendowi i zarejestrował na swojej debiutanckiej płycie „Rising” wyłącznie zabójcze utwory, sięgając tym samym hard rockowego ideału.

Dzieło Wallnera i Vain to niespełna 40 minut muzyki, na którą składa się siedem porywających, pełnowymiarowych kompozycji oraz dwie nastrojowe, znakomicie uzupełniające całość miniatury. Wallner wycina na swojej gitarze absolutnie genialne dźwięki, składając przy okazji hołd takim zespołom, jak Deep Purple czy Rainbow, a przybrudzony, czasami dość nonszalancki wokal Vain idealnie do takiego grania pasuje. Całkiem nieźle wypada też Wallner-wokalista – zarówno w śpiewanym solo „Soul Monster”, jak i w duecie z Vain w szczególnie zadziornym finałowym „Indestructible”. Cieszy też gościnny udział wielu rockowych sław, takich jak bracia Vinny i Carmine Appice, Brian Tichy, Rudy Sarzo czy Derek Sherinian. Co ważne, nawet perkusiści nie odbębniają tu swojej roboty byle jak, ale czuć, że pozwolili porwać się mocy utworów przygotowanych przez Wallnera i Vain, dając albumowi sporo od siebie. I w ten oto magiczny sposób powstało jedno z najdoskonalszych dokonań w swoim gatunku.

 

Kategorie
Muzyka
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″.

Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz