Muzyka

Out of Anger

Out of Anger, Alastor, Metal Mind Productions 2012.

Alastor miewał w swej karierze lepsze i gorsze okresy, ale w tym roku chyba nareszcie wyszedł na prostą: ukazało się długooczekiwane wznowienie słynnej płyty „Syndroms of the Cities” z 1989 roku (po raz pierwszy na CD), światło dzienne ujrzał nagrany wiele lat temu i dotąd niewydany album „Destiny”, a do tego właśnie odbyła się huczna premiera najnowszego dzieła grupy, „Out of Anger”.

I może od razu uspokoję wszystkich wiernych fanów Alastora zastanawiających się jak wypadają ich idole po zmianie za mikrofonem w przypadku tego ostatniego tytułu: otóż „Out of Anger” to bez wątpienia jeden z najmocniejszych punktów w dotychczasowej dyskografii grupy. Michał „Mish” Jarski, zastępujący na „Out of Anger” dotychczasowego wokalistę Roberta Stankiewicza, potrafi i porządnie ryknąć, i od czasu do czasu zaskoczyć nas całkiem cywilizowanymi melodiami. Reszta zespołu też zresztą bez zarzutu wywiązuje się ze swoich obowiązków, co przynosi szczególnie imponujące efekty w postaci zgrabnie rozkręcającego się wymiatacza „Beaten” oraz finałowego, przeszywanego świetnymi solówkami „My Soul”. Owszem, momentami słychać tu rzeczy mocno kojarzące się z innymi zespołami – a to nowoczesnym Fear Factory, a to znów bardziej oldschoolowym Annihilatorem – ale całość i tak robi potężne wrażenie i potrafi zawodowo człowieka sponiewierać.

 

Kategorie
Muzyka
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″. Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz