Muzyka

Music From Another Dimension!

Music From Another Dimension!, Aerosmith,  (Sony Music)

Starsi panowie z Aerosmith powracają z pierwszą autorską płytą od 11 lat i pod pewnymi względami bardzo pozytywnie zaskakują. No bo kto by podejrzewał, że w drugiej dekadzie XXI wieku będą w stanie efektownie nawiązać do swoich sukcesów z lat 70. poprzedniego stulecia? Tymczasem znakomita większość nowego materiału jest skrojona właśnie w ten sposób, a wybór dawnego producenta Jacka Douglasa, współtwórcy tak znaczących albumów Aerosmith, jak „Toys in the Attic” czy „Rocks”, na pewno pomógł muzykom w osiągnięciu celu.

I kiedy w głośnikach kotłują się takie energiczne rockery, jak „Legendary Child”, „Lover Alot” czy „Luv XXX”, człowiek naprawdę cieszy się, że mimo przeciwności losu grupie udało się wydłubać jeszcze jedną płytę. Jest też parę prawdziwych niespodzianek, np. skoczny „Out Go the Lights” podążający ścieżką dawnego „Walk This Way”, albo ładny rockowy hymn „Freedom Fighter”, w którym wokalnie udziela się niejaki Johnny Depp. Dobry obraz nowej płyty psują niestety nędzne, przesłodzone ballady, które od pewnego momentu zdecydowanie zbyt często przeplatają się z udanymi, żywiołowymi utworami.

 

Kategorie
Muzyka
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″.

Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz