Muzyka

Live In New York City

Live In New York City, Paul Simon (Universal Music Polska)

Nie ma mowy żeby Paul Simon jakoś totalnie zawiódł na wydawnictwie koncertowym. I dwupłytowy album „Live In New York” tylko to potwierdza. Dawne przeboje artysty w rodzaju „The Sound of Silence”, „Kodachrome” czy „Still Crazy After All These Years”, elegancko przegryzają się tu z utworami z jego najnowszej płyty studyjnej

, a więc:  „Dazzling Blue”, „Rewrite”, „The Afterlife” czy szczególnie uroczy, brzmiący już jak kolejny pełnoprawny klasyk „So Beautiful Or So What”. Mniej tu energii niż na dawnych „żywych” płytach Simona i od samego początku po każdym żwawszym utworze następuje coś spokojniejszego, ale jakoś głupio mieć o to pretensje – w końcu słynny muzyk ma już ponad siedemdziesiątkę na karku. A przecież i tak najważniejsze, że swoim niepowtarzalnym głosem wciąż wyprawia co trzeba i nie nurza się wyłącznie w najpotężniejszych hitach sprzed pół wieku.

 

Kategorie
Muzyka
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″.

Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz