Legend, Witchcraft, Nuclear Blast EMI
Muzyka

Legend

Legend, Witchcraft, Nuclear Blast/EMI

Gdyby doom metal wynaleziono ze dwie dekady wcześniej niż w rzeczywistości, tę płytę mogliby nagrać Beatlesi. „Legend” błyszczy tu i ówdzie takimi melodiami, że współczesna scena popowa winna przy nich w parę sekund spalić się z dotkliwego upokorzenia. A do tego nie brak albumowi odpowiedniej dawki brudu, demoniczności i całego mnóstwa upiornych, diabłu z piwnicy wykradzionych riffów.

Takie „It’s Not Because of You” czy „Ghosts House” biorą słuchacza na rogi już przy pierwszym odsłuchu, a kiedy ponownie do nich wracamy odnosimy wrażenie, że to jakieś cudne klasyki wykopane przez Witchcraft na zapomnianym doom metalowym cmentarzysku. Niektóre z pozostałych utworów wymagają jeszcze kilku dodatkowych podejść, ale uwierzcie mi: po paru dniach spędzonych w towarzystwie „Legend” będziecie od tej płyty uzależnieni. Jej tytuł jest jak najbardziej na miejscu – legendarna rzecz!

 

Kategorie
Muzyka

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″. Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz