Muzyka

Królestwo

Królestwo, Hunter, Mystic Production 2012.

Hunter powraca żeby udowodnić, że wciąż znajduje się w czołówce krajowego heavy metalu. Bo tak proszę Państwa jest, czy Wam się to podoba czy nie. Zespół nie tylko dorobił się imponującej grupy fanów, ale też od szeregu lat konsekwentnie prezentuje nam swoją własną, oryginalną odmianę mocnego grania. Ich najnowsze dzieło, „Królestwo”, to najbardziej przebojowy metalowy album, jaki nagrano w tym roku w naszym pięknym kraju.

Wiem, trochę ryzykuję, w końcu mamy dopiero połowę listopada, ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby jakaś krajowa heavy-kapela wyskoczyła przed Sylwestrem z bardziej zaraźliwymi hitami niż hunterowa „Rzeźnia nr 6” i „Dwie siekiery”. Te dwa wysokooktanowe przeboje otwierają płytę w znakomitym stylu, ale gdyby Hunter miał tak grać do samego końca, pewnie odpadłyby im witki więc w pewnym momencie panowie łagodnieją, kojąc nam zmysły takimi utworami, jak „Inni” czy finałowy „O wolności”. Coś czuję, że niektórzy fani zespołu mogą się obruszyć, że takie przyśpiewki to mogą sobie nucić zuchy przy ognisku, ale mimo wszystko dobrze wkomponowują się one w koncepcję płyty (mamy tu podział na dwie części: pierwsza, ostrzejsza to „Wojna”, a druga, subtelniejsza – „Pokój”). Szkoda tylko, że Drak, który świetnie wypada tu od strony wokalnej, jako tekściarz zbyt często daje się wywieść na pokuszenie rymom częstochowskim („Naprzód marsz!/ Przerobimy wasze życie w farsz!” śpiewa z zacięciem już w pierwszym wersie). Być może taki był jego autorski zamysł, ale efekt bywa jednak trochę drażniący. Co oczywiście nie przeszkadza mi w ryczeniu tych wszystkich rymów razem z nim, zwłaszcza w pierwszej części płyty.

 

Kategorie
Muzyka
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″. Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz