King Animal, Soundgarden
Muzyka

King Animal

King Animal, Soundgarden, Universal Music

Wszyscy o tym wiemy. To co robił ze swoim głosem i karierą Chris Cornell wołało nie tylko o pomstę do nieba, ale sugerowało jednoznacznie że jeden z najlepszych rockowych wokalistów naszych czasów po prostu oszalał. Popowe piosenki, nuda i lukier. Do tego sprowadzały się jego solowe płyty. Dlatego też kiedy Soundgarden czyli macierzysta formacja Cornella ogłosili, że nagrywają nowy album obawy nie były nieuzasadnione. Potem przyszedł singiel „Been Away Too Long” i zrobiło się groźnie.

W sensie – uwaga szykuje się klapa roku. W końcu „King Animal” trafiło do sklepów. I… Dobra przyznaję się, podoba się! Wielka ulga. Może i „King Animal” nie należy do najwybitniejszych osiągnięć Soundgarden, ale to wciąż dobra, motoryczna i pełna energii rockowa płyta. Poza wspomnianym kawałkiem, reszta to już rasowe gitarowe granie. Świetne „By Crooked Steps” hipnotyzuje, podobnie zresztą jak „Blood on The Valley Floor”.  No a przede wszystkim Cornell tu śpiewa pokazując że głos wciąż ma mocny i potrafi go użyć. A to cieszy. Podobnie jak fakt, że Soundgarden znów nadaje i to na zacnym poziomie.

 

Kategorie
Muzyka

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, "Gazeta wyborcza", "Rzeczpospolita", „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) "Londyn. Przewodnik Popkulturowy" (2015) i "Wspaniałe życie" (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w "Nowej Fantastyce", w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).
Komentarz
  • Barteg
    11 marca 2016 at 13:39
    Skomentuj

    seriously? koszmarna i beznadziejna płyta, akurat „been away too long” jest najlepszym kawałkiem tutaj. może poza „rowing”.
    Pisze to jako wieloletni fan i soundgarden i cornella.

  • Dodaj komentarz