Muzyka

Give Up

Give Up, The Postal Service, Sub Pop

Czy duet można nazwać supergrupą? Chyba trudno. Zresztą, jaka to supergrupa (superduet) skoro w jej skład stanowi dwóch panów, których macierzyste formacje są równie znane powszechnie jak twarz Thomasa Pynchona. Zespół The Postal Service to Ben Gibbard (lider grupy Death Cab for Cutie) oraz Jimmy Tomborello didżej kompozytor muzyki elektronicznej szerzej znany jako Dntel.

Panowie spotkali się podczas sesji do albumu „Life is Full of Possibilities” wydanej pod szyldem Dntel. Tak dobrze im się wspólnie pracowało, iż uznali, że założą zespół. I to była wyśmienita decyzja. The Postal Service nagrało jak do tej pory zaledwie jedną płytę „Give Up” (oraz kilka ep-ek) ale za to wspaniałą. To tylko dziesięć piosenek, w której elektro pop płynnie przenika się z delikatnymi sennymi melodiami i brzmieniami rodem z lat 80.

Niby nic, ale ten album ma w sobie moc poprawiania humoru. Jego subtelność i lekkość uwodzi i powoduje, że człowiek nawet w największym życiowym mroku zaczyna widzieć światełko w tunelu. Mała, piękna błyskotka idealna na chandrę. Co ważne – to płyta z 2003 roku, czyli czasów, kiedy Calvin Harris na widok miksera płakał, a moda na brzmienia z lat 80. nie śniła się nawet Markowi Ronsonowi.

Kategorie
Muzyka
Robert Ziębiński

Dziennikarz, pisarz. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez ostatnie osiemnaście lat pracował i publikował w takich tytułach jak „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Przekrój”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”. Wydał powieść „Dżentelmen” (2010), krytyczne„13 po 13” (wspólnie z Lechem Kurpiewskim, 2012), pierwszą polską książkę o Stephenie Kingu „Sprzedawca strachu” (2014) „Londyn. Przewodnik Popkulturowy” (2015) i „Wspaniałe życie” (2016) (WAB). Drukował opowiadania m.in. w „Nowej Fantastyce”, w antologiach „17 Szram” (2013), „City 2” (2011).

Dodaj komentarz