Muzyka

Away From The World

Away From The World, Dave Matthews Band,  RCA

Dzięki „Away From The World” Dave Matthews Band stał się pierwszym zespołem w historii, który umieścił sześć kolejnych albumów na szczycie listy najlepiej sprzedających się albumów Billboardu. Co więcej, nowa płyta zadebiutowała od razu na pierwszym miejscu, co świadczy o gigantycznej popularności DMB. Tymczasem u nas ta grupa rockowa z niezrozumiałych przyczyn wciąż jest mało znana.

Mimo wszystko, „Away From The World” niekoniecznie jest albumem, od którego dobrze zaczynać przygodę z DMB. Trzeba się z nim osłuchać i mniej na nim kawałków, które mogą utkwić w głowie od pierwszego kontaktu. Jak zwykle jednak znajdzie się parę rzeczy znakomitych, które aż się proszą o obłędne koncertowe wersje, do jakich zespół Matthewsa przyzwyczaił słuchaczy. Singlowe „Mercy”, „The Riff” z drapieżnymi solówkami gitarowymi Tima Reynoldsa, „Rooftop” nafaszerowane instrumentalnymi popisami – to najmocniejsze punkty płyty. Ewidentnie słabych rzeczy na niej nie ma, a to wynik, którym mało który wykonawca obecnie może się poszczycić.

 

Kategorie
Muzyka
Jerzy Rzymowski

Jerzy Rzymowski (JeRzy) – redaktor, dziennikarz, okazjonalnie pisarz i tłumacz. Członek Klubu Tfurców. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Niegdyś redaktor magazynów „Kruk” i „Magia i Miecz” oraz tygodnika internetowego „GameStar”. Był współscenarzystą cyklu programów dla dzieci „Łowcy przygód” dla TVP1. W latach 2000-2002 współprowadził na antenie Radiostacji audycję „Dzikie Pola”. Jego opowiadania ukazały się m.in. w magazynie „Fenix” (1997) oraz w antologiach „Niech żyje Polska, hura!, t.2” (2006) i „Wizje alternatywne 6” (2007). Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Fantastyka”.

Dodaj komentarz