Muzyka

Abbey Road Sessions

Abbey Road Sessions, Kylie Minogue, EMI Music Poland

Bardziej leniwy artysta zebrałby po prostu największe przeboje, dorzucił nowy singiel i wypuścił w świat kolejny typowy album „Greatest Hits”. Kylie Minogue nie poszła na łatwiznę i z okazji 25 lat kariery nagrała swe hity (plus, obowiązkowo, jedną nową piosenkę) w legendarnym studio na Abbey Road w nowych aranżacjach, z towarzyszeniem orkiestry i zespołu.

Takiej Kylie jeszcze nie znaliście. Niektóre utwory trudno poznać – wcześniej nafaszerowane elektroniką i dyskotekowymi beatami, tutaj nabierają nowej jakości. Nawet potwornie irytujące „Can’t Get You Out of My Head” staje się kawałkiem, po którym można się zastanawiać, co by było, gdyby dać Kylie możliwość zaśpiewania piosenki do Bonda. Z kolei powtórka nietypowego w jej repertuarze duetu z Nickiem Cave’em, „Where the Wild Roses Grow”, brzmi dużo oszczędniej, ale Cave’owi zepsuł się głos i brak temu dawnej ekspresji. Najlepszym utworem albumu okazuje się „Confide in Me” – chętnie usłyszałbym mash-up tej wersji z „Riders on the Storm” The Doors.

 

P.S. Na płycie nie ma „Spinning Around”, ale i tak pamiętamy o złotych shortach Kylie.

Kategorie
Muzyka
Jerzy Rzymowski

Jerzy Rzymowski (JeRzy) – redaktor, dziennikarz, okazjonalnie pisarz i tłumacz. Członek Klubu Tfurców. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Niegdyś redaktor magazynów „Kruk” i „Magia i Miecz” oraz tygodnika internetowego „GameStar”. Był współscenarzystą cyklu programów dla dzieci „Łowcy przygód” dla TVP1. W latach 2000-2002 współprowadził na antenie Radiostacji audycję „Dzikie Pola”. Jego opowiadania ukazały się m.in. w magazynie „Fenix” (1997) oraz w antologiach „Niech żyje Polska, hura!, t.2” (2006) i „Wizje alternatywne 6” (2007). Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Fantastyka”.

Dodaj komentarz