książki

Malczewski. Obrazy i słowa

Malczewski. Obrazy i słowa, Dorota Kudelska, WAB

Nikt, kogo fascynuje malarstwo Malczewskiego nie powinien przegapić tej książki! „Malczewski. Obrazy i słowa” Doroty Kudelskiej to uzupełnione wydanie „Duktu pisma i pędzla. Biografii intelektualnej Jacka Malczewskiego” wydanej cztery lata temu – i właśnie tę nową wersję książki warto sobie postawić na półce.

Nie tylko zaktualizowano w niej wszystkie dane bibliograficzne, ale autorka dotarła też do nowych, niezwykle ciekawych informacji o artyście, a całość wzbogacono pięknymi, kolorowymi reprodukcjami dzieł Malczewskiego, zarówno tych najbardziej znanych i dopracowanych, jak i lekkich, zabawnych szkiców (jak np. „Karykatura Jana Stanisławskiego”). Cenna rzecz!

 

Kategorie
książki
Bartek Paszylk

Bartłomiej Paszylk jest autorem przekrojowej książki na temat kina grozy pt. „Leksykon filmowego horroru”, a także anglojęzycznej pozycji dotyczącej horrorów kultowych pt. „The Pleasure and Pain of Cult Horror Films”. Zajmował się również redagowaniem takich antologii grozy, jak: „City 1″, „City 2″ oraz „Najlepsze horrory A.D. 2012″.

Jego artykuły, recenzje i wywiady publikowano w popularnych czasopismach oraz portalach internetowych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie pełni funkcję redaktora magazynu Grabarz Polski i pisze teksty oraz recenzje dla Dzikiej Bandy, Nowej Fantastyki i Drivera.

Dodaj komentarz