Egmont
komiks

Amerykański Wampir tom 2 [recenzja]

Kolejna część przygód Amerykańskiego Wampira rozpoczyna się w spokojnym miasteczku położonym u podłoża gór skalistych o nazwie Boulder. W czasie gdy w mieście trwa pełną parą budowa tamy, ktoś wysysa krew ze wspólników odpowiedzialnych za to architektoniczne przedsięwzięcie. Sprawę tajemniczych morderstw stara się rozwiązać miejscowy komisarz Cashel Mccogan z pomocą członków tajnej organizacji eksterminującej krwiopijców.

Bestsellerowa powieść graficzna stworzona przez Scotta Snydera i Rafaela Albuquerque, w drugim tomie rzuca czytelnika w wir wydarzeń w Boulder, którego społeczność nawiedza skrzydlate stworzenie znacznie starsze od samego miasta. „Diabeł Wśród Piasków” to trzyrozdziałowa historia, w której prastary wampir na celownik bierze cztery głowy odpowiedzialne za budowę ogromnej tamy, dotowanej przez Bank wampirów. Główny bohater, stróż prawa i zatwardziały racjonalista Cashel McCogan u boku Wasali Gwiazdy Zarannej znajdzie się w samym przedsionku diabła, między dwiema stronami wampirów, gdzie nie zabraknie niesławnego Skinnera Sweeta. „Wyjście” to kolejna historia zawarta w „Amerykańskim Wampirze” w pełni narysowana twardą kreska przez młodego Brazylijczyka Mateusa Santolouco. Opowieść skupia się wyłącznie na ukrywającym się przed wrogami nietypowym małżeństwie byłej aktorki Pearl i jej męża Henrego. Protegowana Skinnera Sweeta stoczy krwawą walkę z podążającymi za nią demonami z przeszłości oraz ze strachem utraty swego śmiertelnego ukochanego.

Komiksowa seria Snydera zdobyła wszystkie liczące się w światku komiksu nagrody m.in. Eisnera i Harvey’a, przypominając tym samym fanom komiksu, że wampiry na komiksowych planszach mają się doskonale i mogą posłużyć za całkiem ciekawy materiał na opowieść . To doskonale trzymający napięcie horror, w którym Ameryka jako kraj od samego początku usłana jest zbrodnią i chciwością a ci którzy zbroczyli nią swoje dłonie na zawsze pozostają potępieni.

Kategorie
komiks

Dodaj komentarz